Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lyukas lenne a fogam?

Lyukas lenne a fogam?

Figyelt kérdés
Ma reggel fogmosás előtt észrevettem, hogy mind a két oldalt hátulról kezdve 1-2 fognak a közepében egy fekete csík húzódik. Soha nem volt még lyukas fogam, rendszeresen ápoltam őket. Hozzáteszem, hogy ha valamit belerágok, például kenyeret, húst, vagy bármit ami nem édesség, nem érzékeny. Viszont ha Csokoládét eszek, akkor ott érzékeny lesz.(Ahol van ez a fekete csík.) Én a lyukas fogat mindíg úgy képzeltem el, hogy iszonyatosan fáj, és tényleg egy LYUK van benne. Ezeket nem tapasztalom. Nap közben nem érzem, hogy fájna, csak ha cukrot, édességet belerágok ezekbe a fogakba. Mi lehet ez? Mi okozhatja? A válaszaitokat előre is nagyon szépen köszönöm.

2017. ápr. 30. 10:49
 1/2 anonim válasza:
Velem is volt már olyan, hogy azt hittem, lyukas a fog, de megkérdeztem a fogorvost és azt mondta csak elszíneződés:)
2017. ápr. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha már érzékeny az édességre, az biztosan szuvas. A rágófogakon a barázdák sokszor olyan mélyek, hogy a fogkefe sörtéi nem férnek be. Tehát a legalaposabb fogápolásnál is előfordulhat hogy itt elkezd szuvasodni a fog.

A zománc ellenállóbb a szuvasodással szemben, az alatta lévő dentin viszont kevésbé. Ezért az ilyen mély barázdáknál előfordulhat hogy míg a zománc külsőleg szinte teljesen egyben van, alatta a dentin nagyobb mértékben károsodik. A dentin szerkezetének köszönhetően (illetve a benne lévő idegszálak miatt) a szuvasodást okozó baktériumok toxinjai irritálhatják a fogbélben lévő idegvégződéseket. Emiatt válik érzékennyé a fogad. Ugyanakkor idővel egyre több és a dentin pusztulásával egyre nagyobb mennyiségű toxin jut be a fogbélbe, amitől az vérbő lesz és begyullad. Tehát bár most még bőven időben vagy, de nem érdemes várni vele: el kell menni a fogorvoshoz.

Fogorvosnál nyilván tömésről lesz szó. Ehhez a szuvas részeket, illetve a szuvas részt fedő zománcot is el kell távolítani. Érzéstelenítés mellett teljesen fájdalommentes. Utólag egy ideig lehet érzékeny a fogad, attól függően hogy milyen tömőanyaggal látja el a fogorvos.

[link]

[link]

2017. ápr. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!