Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés - meg benne...

Gyökérkezelés - meg benne maradtak a csatornába az idegek. Mikor lesz jobb? Valakinel volt már ilyen a gyökérkezelés menete?

Figyelt kérdés

Koronázásnak indult, már akkor mondtam dokimnak, h gyökerkezelje, ha lecsiszolja, mert a fognyaknal lévő lukak eléggé fajtak szabadon - és most ugye pár mm-t legyalult, nincs már semmilyen zománc körbe.

Azt mondta, meglátja, aztán 1,5 hétig sajgott. Probaragasztasos korona alatt is, ami le is esett.

Visszamentem, h ragadta fel, de mondta, ha még mindig fáj, inkább gyökerkezeli.

Kaptam lorugas injekciót, zsibbadt is (jó helyre is ment) mégis érzékeny maradt a fogam, furasra, hidegre. Meg 3 injekció,de semmi.

Nem tudta így kiszedni az ideget, gyógyszerest rakott be, és felragasztotta a koronát, kedden folytatja.


Ez az ötödik gyökerezelesem, de így még nem jártam.


Keddig jobb lesz?


Fáj a fogam, bár pont ugy, ahogy eddig is, remélem a napi 2 algiflex elég lesz.


Valaki járt hasonloan?

Amúgy nagyon profi doki!


2017. máj. 6. 05:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem vagy 3 van gyökér kezelve de sz?r lett az egész, édességre néha reagálnak vagy ha 38 fölé megy a lázam, akkor az összes fogam fáj szinte, már ami maradt.
2017. máj. 6. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt, nem tudta elkezdeni a gyökérkezelést, mert injekció mellett is nagyon fájt, tett bele valamilyen gyógyszeres, vagy idegölős (nem tudom) tömést és 1 hét múlva kellett visszamennm, akkor már injekció nélkül sem fájt a kezelés, de nekem Dalacint is kellett szednem 1 hétig.
2017. máj. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen,nekem az egyik gyökeremet még nem kezelték ki teljesen a napokban,majd a hét elején kell ujra mennem,és fájdogál azóta a fogam.A kezelés eddigi fázisai tünetmentesek voltak,ezt kivéve.
2017. máj. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

nekem havazás előtt 24 órával fáj a teljes fogsorom :) van pár gyökérkezelt, ami jelzi a hidegfrontot, jobb, mint az OMSZ előrejelzése :)

nekem is addig fáj, míg végleg el nem hal - mikor már nem fáj, le is törik szépen.

többcsatornásak a fogaim (4-5 ideg a hátsókban, nem véletlenszerűen, hanem mindig)

na mind1, akkor marad a fájdalomcsillapító (teljesen mentesít az algoflex a fájdalomtól, 8-9 órán át) és aztán kedden a trancsírozás jön. mind1, csak már legyek túl rajta.

hát köszönöm a válaszokat, "likeoltam" is :)

2017. máj. 6. 23:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!