Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ez egy átlagos fogorvos ma...

Ez egy átlagos fogorvos ma Magyarországon?

Figyelt kérdés

1,5 éve gyökrkezelte több fogamat is ezeket fejenként 25 ezer forintért csinálta meg. Mára már mindkettő fáj úgy hogy megint gyökérkezelni kell és megint elkér mindkettőért 25 ezer forintot.

A gyökérkezelt fogaim egyébként darabokra hullottak, de ezen nem lepődtem meg, benne volt a pakliba.


Ez csak szerintem lopás? Új fogorvost kellene keresnem? Vagy ez még olcsó is?


u.i.: igen, mosok fogat naponta min. 2x!



#fog #fogorvos #gyökérkezelés #virítdsalóvét
2017. máj. 7. 15:52
 1/5 anonim ***** válasza:
attól függ hány gyökerű fogat kezeltek ennyiért. A metszőfogamat 2hete gyökér kezelték 31e ftért szedálva.
2017. máj. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

mindkettő 3 gyökerű (örlőfog). nem az a baj, hogy 25 ezer fejenként, hanem hogy 1,5 évet bírt és még fejenként 25 ezer.

Nem vagyok fogorvos, de nekem az jön le, hogy nem csinálta meg jól.

2017. máj. 7. 16:14
 3/5 anonim ***** válasza:
Tett rá koronát,hogy védje a gyökérkezelt fogad? Vagy csak tömést.
2017. máj. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Persze. Megvan volt a gyökértömés és a korona. Gondolom a gyökérkezelés miatt a fog elgyengül, így letörtek darabok, de ez nem indokolja azt, hogy egy gyökérkezelt fogat újra gyökérkezelni kelljen, nem? A gyökértömés alá csak nem megy be a baci?

Nem értem én ezt.

2017. máj. 7. 22:32
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

40 évvel ezelőtt ha fájt a fog kihúzták. Így volt olcsó a nemzetgazdaságnak.

Ma már magánfogászaton, ha még meg van belőle egy akkora darab amire rá lehet erőszakolni egy koronát akkor gyökérkezelik és királlyá koronázzák, mert így fizet sokat a kedves páciens.


Ennek az a nagy veszélye hogy fogászati gócok alakulhatnak ki rajta, főleg ha nem volt rendesen előkészítve a fogcsont koronázás előtt. A gócok meg brutális egészségi problémákat is okozhatnak.


Ma a kedves betegnek kell mérlegelnie, egy fog kihúzását mert a fogorvos biztos hogy a hosszan eltartó kezelés mellett fog kardoskodni.

2017. máj. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!