Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Egy duzzanat van a fogam...

Egy duzzanat van a fogam felett, elfog múlni?

Figyelt kérdés
Ma reggel ettem, és a kajában volt valami kemény valószínűleg csontdarab. Telibe ráharaptam ami először csak fájt egy kicsit de utána elmúlt, ezután azt vettem észre hogy mintha egy kicsit kijjebb állna az a fogam amivel ráharaptam mint a többi(Előbb ér az alsó fogaimhoz mint a mellette lévők) és egy kicsit fájt, most meg megjelent egy duzzanat ami leginkább olyan mint egy vérhólyag.

2017. máj. 25. 20:47
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha ráharapsz egy csontra, annak nem szabadna fájnia. Konkrét dolog majd a fogorvosnál fog kiderülni, de gyaníthatóan egy ciszta vagy tályog van a gyökércsúcsnál. A méretétől függően akár ki is emelheti a fogat - ettől pedig akár észrevétlen is elhalhat, mivel az eltávolodás miatt megszűnik a gyökércsúcs és a főideg közti kapcsolat. Rendszerint a fog elhalását a fogbél gyulladása előzi meg (fokozódó panaszok, végül nagyon erős éjszakai, később egész napos fájdalom), az elhalást követően pedig megszűnnek a panaszok - maga a fog szó szerint érzéketlenné válik, kivéve a ráharapásra való fájdalom. Ez a folyamat általában akkor marad ki, ha a gyökércsúcs körüli cisztát nem a fogbél okozta (viszont kialakulhat ínytasaktól is).

Sürgősen keresd fel a fogorvosodat vagy egy fogászati ügyeletet. Egy röntgen alapján több minden fog kiderülni, de ha már kiemelkedett a fog, akkor sajnos nagyon kicsi az esélye hogy meg lehet menteni. Egy ciszta miatt kiemelkedett fogban nagy a belső nyomás, tehát nem válik mozgathatóvá.

Azért remélem még menthető lesz a helyzet, sok sikert!

2017. máj. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!