Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » S. O. S Jol jart el a fogorvos...

S. O. S Jol jart el a fogorvos? Miert faj meg mindig, jobb lesz most mar?

Figyelt kérdés

tegnap ota begyulladt a fogam,nagyon fajt,ahogy meg most is,ket napja nem ettem,es csak sirok a szenvedestol!

Minden anyam kinja van itt,foginy gel,jegeles,fajdalomcsillapitok,meg antibiotikumom is van,mert a legutobbi alkalomkor privat recepten irattam fel amoxicillin 1000mg.

Na most az a nagy helyzet,hogy en kulfoldon lakok,es ma elmentem a fogorvoshoz. Annak ellenere hogy latta,meg mondta is hogy bevan gyulladva az egesz,felfurta,es ugy hagyta nyitva,mondvan hogy "ma meg fajni fog biztos,de ezutan.mar meg kell nyugodjon a fog"- na hat nem igy tortent,sot! Rosszabb mint volt,kinok kozepette vagyok, a fajdalomcsillapitok,szajgelek,szajoblitok,jegeles ellenere is! Nem kellett volna hozzanyuljon ugye? Vagy jol cselekedett? Mindenesetre,en rosszabbul vagyok,mint voltam,ezert megkockaztattam,hogy beveszek egy amoxicillint!

Artani nem fog nem? Vsgy hulyeseget csinaltam?

Koszonom a gyors valaszokat!


2017. máj. 29. 18:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Arra tippelek, hogy talán gyökerkezelte. Akkor szokták nyitva hagyni (de általában gyógytömést tesznek bele). Viszont azutan nem kellene elvileg fájnia. Ha meg tömni akarja, betömte volna, nem hagyta volna nyitva. Érdekes...


Nyugodtan vegyél be antibiotikumot, ha nem vagy allergiás az összetevőjére! Meghalni biztosan nem fogsz, de szedj mellé probiotikumot is, hogy ne legyen hasmenésed.

2017. máj. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Azért hagyta nyitva hogy ürüljön a genny belőle. Épp azért fáj, mert a genny feszít a gyökércsúcs végén: szívogasd erősen, attól általában megindul.

Antibiotikum: Ne vegyél be csak úgy be egyet, ez nem fájdalomcsillapító. Kúraszerűen kell szedni az előírt mennyiségben amíg el nem fogy. Nem fog azonnal hatni, kell egy-két nap. Ha penicillin származékokra érzékeny vagy, akkor ne vedd be az amoxicillint (sőt inkább dobd ki, mert nem szabad a végletekig tárolni vagy továbbítani családtagnak/barátnak). Az antibiotikum éppenséggel ártalmas, ezért ha elkezded, akkor probiotikum mindenképp kell mellé (általában 1 órás különbséggel, de van amelyik bevehető egyszerre is). Egyébként indokolt ilyen esetben antibiotikumot szedni, de nyugodtan kérdezd meg a fogorvosodat is ha biztosra akarsz menni.

Fájdalomcsillapítót olyat szedjél, ami egyben gyulladáscsökkentő is (diclofenák).

Az orvos jól cselekedett, a fájdalom is erre utal hogy még nem szabad betömni ideiglenesen se. Ha még nem beszéltetek meg új időpontot, akkor 2 héten belül mindenképp menj vissza, vagy korábban is ha nem múlik a fájdalom (további tisztogatás kellhet).

Addig is szívogasd, ételmaradék ne menjen bele (másik oldalon egyél). A szájvízzel öblögetés jó, lehetőleg klórhexidin legyen, de jó a fiziológiás sóoldat is (2dl vízbe 2 kanál só). Ha van otthon valami pipa vagy fecskendő akkor a lyukba is becélozhatsz vele.

2017. máj. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nos,akkora az arcom mint egy lufi tegnap ota,ma dolgozni se tudtam menni.

Az ejszakarol ne i beszelve,borzaszto volt,eletem egyik legrosszabb ejszakaja. Felhivtam a fogorvost,nagyon sajnalt,hat koszi szepen. Azt mondta,hat menjek,megnezi soron kivul,ha tudja,megprobalja a gyokerkezelest,ha nem,vegsoesetben kihuzza. De,ilyen gyulladt allapotban inkabb nem akarna hozzanyulni,egyreszt a kezeles is fajna,utana meg megjobban. A protokol is igy tartja,hogy ennyire gyulladt foghoz nem nyukhat hozza. Javasolta az antibiotikum kurat. Az elsodleges antibiotikum valasztas ilyen esetekben a Dalacyn (clyndamicin) de az amoxicillin is jo,eloszor 2×1,de aztan mondta mivel sulyos,ezert 3×1 lorugas!csak tobb mellekhatasa van,pl.huvelyflora felborulasa,a gyomor roncsolasa. Vettem termeszetesen probiotikumot is. Egy halom gyogyszer van itt.

Es hideg,jeges borogatast javasolt meg. Ha 2-3nap mulva nem csokken,mullik a duzzanat,fertozes,akkor menjek vissza!

2017. máj. 30. 19:52
 4/6 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat.
2017. máj. 30. 19:52
 5/6 anonim ***** válasza:
Sajnos ilyen nagyon gyulladt fognál először valóban le kell húzni a gyulladást, utána nyúlnak csak hozzá, mindenki jobban jár így (pláne te...). Szóval a Dalacin + Cataflam nálunk is megszokott eljárás még húzás előtt is. (Nekem nemrég gyulladt bölcsességfogat műtöttek ki, de csak két Dalacin kúra után! Penicillin típusú antibiotikumot viszont csak utána adtak - az volt a harmadik antibiotikum kúrám rövid időn belül, de sajnos kellett... természetesen toltam mellé folyamatosan a probiotikumot, a fájdalomcsillapítók mellé a gyomorvédőt... Amúgy a hüvelyflóra helyreállítására is vannak kúpok, azt is lehet akár megelőzésképpen is alkalmazni.) Sajnos ez egy ilyen műfaj, kellemetlen, de másképp nem nagyon lehet...
2017. jún. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen,vettem huvelykremet,huvelyflora helyreallito kurat! Ma visszamentem,kiszedte a gyogyszeres betetet,amit tegnap rakott be,miutan felvagta,es kicsapolta a gennyet.;(

Ma kaptam Dalacynt,ha elfogy az Amoxicillin,es meg mindig tartani fog,akkor szedjem be ezt is.es csak utana tud valamit is kezdeni vele. Talan,meg is tudja menteni.

Termeszetesen,szedem a protektort is a gyomromra,es fajdalomcsillapitok melle,van lidocainos kenocsom is,ami kicsit husiti,az iny koruli aftakat,es enyhitik a fajdalmat!;(

Borzaszto,eletem egyik legrosszabb hete.

2017. jún. 1. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!