Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért fájnak a fogaim harapáskor?

Miért fájnak a fogaim harapáskor?

Figyelt kérdés
Az van, hogy ma, elkezdtek fájni a fogaim. 3-4 órája kezdődött, az a furcsa, hogy csak akkor fájnak ha harapok valamire, és az egész fogsorom. Igaz, ma sok cukros dolgot ettem/ittam, ezért lehet? Vagy mi lehet az oka? UI: Abban a korban vagyok, ahol kijönnek a bölcsesség fogak, és olvastam valahol, hogy lehet az is az oka, hogy jön éppen a bölcsesség fogam, vagy C-vitamin hiány. Elfogmulni magától? Régebben volt már ilyen, akkor elmúlt..

2017. jún. 3. 19:30
 1/4 anonim ***** válasza:
73%
Ha van rossz fogad, akár az is kisugározhat.
2017. jún. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%

Menj el fogorvoshoz mert ezer oka lehet ennek.

Akár tályog is lehet valamelyik foggyökér alatt, és az egész fogsorra kihat. Lehet egy gyulladt gyökér, ami szintén az egész fogsorra kihat. Lehet sérült fogzománc, vagy fogrepedés.. Menj fogorvoshoz, mert magától nem fog elmúlni, csak jobban fog fájni.

2017. jún. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha nincs látványosan rossz (szuvas) fogad, akkor okozhatja a rendellenes kopás (saverózió, szabálytalan vagy foghiányos fogsor) plusz a bölcsességfog is rátesz.

A fogbélgyulladás okozta ráharapásra jelentkező fájdalom nem sugárzik ki (csak a spontán fájdalom sugárzik ki), éppen hogy ezzel lehet lokalizálni a gyulladt fogat (amikor a fogorvos megkopogtatja).

Azért érdemes lenne elmenni fogorvoshoz: egy röntgenből kiderülne hogy jó irányban jönnek-e a bölcsességfogak és lesz-e elég helyük. Jobb még azelőtt kiszedetni a bölcsességfogakat, mielőtt nagyobb galibát csinálnak.

Saverózió ellen használj sensodyne pronamel vagy lila elmex fogkrémet és minimalizáld a savas üdítőket (gyümölcslé, szénsav) és ételeket. A lekopott zománcot már nem fogod visszakapni, de ezek a fogkrémek megerősítik a megmaradt zománcot és ezzel az érzékenység is csökken.

A kopást a savakon kívül okozhatja fogcsikorgatás is, amit akár öntudatlanul alvás közben is csinálhatsz. Ez általában a stressztől van, de lehet fogazati probléma miatt is (pl. mélyharapás, keresztharapás...).

2017. jún. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. jún. 4. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!