Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van valaki aki ugyan ilyen...

Van valaki aki ugyan ilyen problémával szenved?

Figyelt kérdés

Múlhéten el mentem a fogorvoshoz, egy egyszerű rutin vizsgálatra. Akkor a doktornő azt mondta hiányos a fogsorom, így be küldött röngenre.

Ma mentem vissza, hozzá a röngen felvétellel együtt és azt mondta, hogy én egy igen ritka eset vagyok mert a fog hiányosság nem olyan sokszor fordul elő.

Azt mondta, hogy mű fogsort kell csináltatnom és, hogy 18 éves korom után pedig implanttátumot kell beültetni az ínyebe és csavarozható fogam lesz.

Valaki volt esetleg így?

Szeretnék erről a dologról többet tudni, mert kissé beparáztam.


14/L


2010. máj. 18. 15:20
 1/8 anonim ***** válasza:
sztem menj el másik fogorvoshoz is, mert ez a vélemény elég vadul hangzik
2010. máj. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Na ezért nem megyek én el fogdokihoz:D:D 1* belenyúl a szádba,onnan nincs megállás,mindig talál vmit,amivel le tudja húzni az emberek pénzét:D:D
2010. máj. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Tényleg kérd ki más orvos véleményét, ahány orvos annyi megoldás, sokszor nagyon különbözően gondolják a dolgokat. Abból hogy kikéred egy másikét bajod nem lesz, de még jobban is kijöhetsz a dologból.
2010. máj. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
fogcsíra hiány tényleg létezik, implantátummal lehet orvosolni a dolgot...
2010. máj. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A legjobb tényleg, hogyha elmész egy másik dokihoz is.

Én is csak egy tömésre mentem és kiderült, hogy felül vízszintesen van nőve két fogam és sebészi úton ki kell szedni. Azonkívül a két alsó bölcsességfogamat is, mert nem nő ki az sem, csak a többit tolja el.

Szóval már csak ilyenek a dokik, de én bízok az orvosomban mert mindent elmagyaráz és érti a dolgát.

2010. máj. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az egyik ismerősömnek is hasonlóképp volt,neki a felső 4es fogai hiányoztak.Sajnos létezik ilyesmi,de hát mit lehet tenni, legalább ,már van implantátum.A barátomnak is most csináltam ilyen dolgot.Nem volt neki vészes ne félj tőle te sem.Ja azt el is felejtettem,hogy neked nem nőttek ki a fogaid,nekem az állkapcsomhoz képest 4 fog plusz van ezért azokat el kell távolítani,hogy fogszabályozóval normális fogsorom lehessen=)
2010. máj. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Hát úgy látszik kedves kérdező, hogy hasonló cipőben járunk. :/ Sajnos nekem is fogcsírahiányom van, bár nekem szerencsére csak egy fogam hiányzik (jobb felső kettes/kismetszőfog), és van egy tejfogam, ami alatt nincs maradandó fogam (jobb alsó ötös/második kisőrlőfog). A felsőt biztos pótoltatni fogom, ha lesz rá elég pénzem, mert esztétikailag nagyon elbarmolta a dolgokat, ugyanis, mivel nem volt fog, ami megtartsa a felső középső metszőfogamat, és ezért egy kb. 2-3 mm-es rés keletkezett közte, ami irtóra zavar, és emiatt nem hordhatok fogszabályzót sem, mert amúgy a meglévő fogaim hibátlanul illeszkednek, a fogszabályzóorvos pedig nem akarta szétbarmolni, hanem azt mondta, hogy előbb legyen egy fogpótlás és csak utána jöhet a fogszabályzó. Utolsó, neked pedig üzenem, hogy inkább legyen több, mint kevesebb, már csak azért is, mert a foghúzás, és fogszabályzó kevesebbe van, mint az implantátum, plusz többől könnyebben lesz kevesebb, mint kevésből több. :/


18/F

2013. jún. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Azt elfelejtettem odaírni, hogy ez egy genetikai rendellenesség miatt jön létre egyébként.
2013. jún. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!