Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ilyen problémával megéri...

Ilyen problémával megéri SZTK-s fogorvoshoz fordulnom?

Figyelt kérdés

Néhány éve vettem észre, hogy a felső fogsorom első négy foga mintha elkezdett volna szép lassan vékonyodni. Aztán tavaly már fájni is elkezdtek, észrevettem az első két fogamon két szinte észrevehetetlen repedést (csak akkor látszanak, ha nagyon erős fénnyel világítva nézem). Akkor estem kétségbe, mikor az egyiken, az íny alatt megláttam egy apró lyukat. Nem szuvas, nem fekete, olyan mint egy kis horpadás a zománcon.


El is rohantam vele az SZTK-s dokihoz (akkor még gyerekfogászatra kellett mennem, mert pár hónap hiányzott a 18ig), a doki pedig elküldött azzal hogy nem lát semmit és nem kéne fájnia.


Ezután felkerestem egy maszek orvost, aki külföldön is nagyon elismert. Ő rögtön meglátta a problémát, azt mondta, egyetlen fogam alul "rossz helyen" van, emiatt nem záródik rendesen a két fogsorom és az alsókkal nyomom a felsőket, ezért lett rajta az a kis lyuk is a zománcon.

Azt mondta, vagy koronát kapok rá, vagy fogszabályzás, így lehet megoldani.

Aztán mikor később visszamentem, ezek helyett (nem tudom, gondolom ideiglenes megoldásként) adott egy gumisínt, hogy ha ezt hordom alváskor majd nem csikorgatom a fogamat és nem fog fájni. :S


Na most a gond, hogy sajnos már nincs keretem visszamenni a maszek dokihoz, viszont egyre jobban fájnak azóta is. Szerintetek az SZTK-s dokiban megbízhatok, tud majd ezen segíteni? (Azóta egy normálisabbhoz járok.)


Köszönöm előre is a válaszokat; tudom hogy a dokit kéne megkérdeznem, de már egyikben sem bízom. :( Gondoltam, hátha valakinek volt hasonló problémája!


2010. dec. 21. 13:07
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha jól bírod a fájdalmat, mehetsz SZTK-s fogorvoshoz. Ha nem, akkor magánrendelésre, ami drága ugyan, de legalább nem érzel a szurin kívül mást.
2010. dec. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!