Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tegyek? Kórosan gyorsan...

Shigure kérdése:

Mit tegyek? Kórosan gyorsan romlanak a fogaim!

Figyelt kérdés
Rossz bevallani, de 17 éves vagyok és jelenleg 22 fogam van és azok közül talán ha 10db ami teljesen épnek mondható, nap mint nap borzasztó fogfájással küszködöm jobb boldalt az alsó szemfog után még van egy és azután az alsó álkapcsom teljesen üres, egyesével vesztem el a fogaimat annak ellenére, hogy nem iszok cukoros italokat vagy csak nagyonnagyon ritkán és c-d-a-e vitaminokat szedek orvosi javaslatra, valamimt naponta ötször legalább fogatmosok van,hogy többször is a fájdalom enyhítésének érdekében.Ezek a fog vesztése """procedúrák""" midíg úgy kezdődnek, hogy egy nagyin kis darab letörika fogamból az orvos megcsinálja, begyullad a gyökér, a lehelletem a szám íze mind gennyszagú, hetekig-hónapokig szenvedek vele közben orvoshoz járkálok,de nem csinálnak vele semmit és kikapják.Nem tudom, hogy mihez kezdhetnék, kérem valaki segítsen.Belevetegedek már ebbe az egészbe, ott tartok, hogy jó esetben 20 éves koromra elvesztem még vagy 5 fogamat és mehetek protézist csináltatni magamnak, elegem van már ebből az egészből, én csak egy normális fogsort szeretnék emberek, segítsen valaki kérem.

#fogak #fog #szájápolás #fogápolás l #dens dentes
2017. jún. 13. 17:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Van e bármilyen más, fogazattól független tüneted, problémád? A fogorvosod mondott e bármit a szájhigiéniáddal kapcsolatban? Milyen gyakran fogselymezel, milyen fogkrémet használsz? Naponta hányszor eszel, szoktál e nassolni? Milyen gyakran eszel savas ételeket (gyümölcs)?
2017. jún. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
16%
Keress fel egy jó fogorvost! Aki tényleg jó.
2017. jún. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nekem személy szerint az orvos nem mondott semmi konkrétumot, arra hivatkozva, hogy még kiskorú vagyok és csak édesanyámmal beszélt egy-egy,mondom úgy, beavatkozás után.

Colgate, és Sensodyne fogrémeket használok, napi egyszer néha kétszer(reggel,este) fogselymezek.Illetve, heti 1-3x eszek gyümölcsöket, ez igazából változó.

2017. jún. 13. 21:05
 4/5 A kérdező kommentje:
Az evési szokásaim szintén változóak, leginkább a pszihés állapotomtól függ, hogy mit,mikor,mennyit eszek, de a napi 3 fő étkezés az esete nagy részében megvan és már egy huzamosabb idelye próbálok is arra odafigyelni, hogy mit ezek csak ez ugye nem mindíg jön össze.Illetve elég sok mindenre vagyok allergiás.
2017. jún. 13. 21:08
 5/5 anonim ***** válasza:
"Nekem személy szerint az orvos nem mondott semmi konkrétumot, arra hivatkozva, hogy még kiskorú vagyok és csak édesanyámmal beszélt egy-egy,mondom úgy, beavatkozás után." Akkor itt az ideje fogorvost váltani, ha van rá lehetőséged, mert ez nagyon gáz. Mi az, hogy nem áll veled szóba a fogorvos és nem tájékoztat?
2017. jún. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!