Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogorvos szerint ki kell...

A fogorvos szerint ki kell húzni mind a 4 bölcsességfogamat, mire számítsak?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Legutoljára 1 éve voltam fogorvosnál még középsuli keretein belül az éves vizsgálaton, az ottani orvos nem mondott semmit hogy baj lenne. Most viszont elmentem egy magánorvoshoz, ő azt mondta a röntgenkép alapján hogy a bölcsességfogaim miatt hatalmas nyomás van a többi fogamon. tolódnak előre és hogy ha 20 év múlva lesznek csak kiszedve a bölcsességfogak akkor az ezerszer rosszabb lesz mert elszuvasodnak, begyullad tőlük az íny stb. Valóban ferde egyébként a fogsorom, de nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget mert nem nem állnak azért extrém csámpásan. de a szép egyenestől messze van.


Körülbelül 7-8 tömött fogam biztos van, ezeket még 12-13 éves koromban tömték be, azóta nem kellett, viszont most megint lett egy lyukas amit kell.


Volt e már valaki hasonló helyzetben? Egyszerre hány bölcsességfogat húzhatnak ki ami még nem veszélyes, illetve hogy kell elképzelnem magát a procedúrát, ha ezek a fogak még javarészt ki se nőttek az íny alól? És mennyi idő kell nekik a gyógyuláshoz?


Valamint ha ezeket kiszedték, akkor utána rá mennyi idővel csináltathatok fogszabályzót?



Köszönöm előre!


21/F


2017. jún. 21. 19:26
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Mind a négy bölcsességfogat egyszerre ki lehet müteni altatásban, akkor hamar túlesel rajta.


Ha altatás nélkül csinálják, akkor sokkal rosszabb, mert nagyobb sem lesz egy-egy fog helyén. Emellett így csak max kettöt szednek ki egyszerre, azaz duplán szenvedsz vele.


Ah alatatásos módszernél pár napig be van dagadva az arcod, utána semmi más gond nincs.

2017. jún. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ahogy az első írta: négyet egyszerre altatásban műtenek ki, így egyszerűbb (neked is). Bedőlt bölcsességfogat vésni kell, nem kellemes utána, de túl leszel rajta egy életre. Fájdalom, duzzanat, szájzár normális ilyenkor, valószínűleg egy ideig csak pépes ételeket fogsz tudni enni. Nekem bő 2 hét volt a teljes gyógyulás alsó bölcsességfog műtét után, addig volt duzzanat, fájdalom és nem tudtam teljesen kinyitni a szám. Azt hittem, már sose lesz vége, de aztán szerencsére elmúlt.
2017. jún. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!