Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Pénteken műtötte ki a fogorvos...

Pénteken műtötte ki a fogorvos az alsó bölcsességfogamat. Antibiotikum nélkül? Kérdés lent.

Figyelt kérdés

Sok helyen olvasom, hogy ilyenkor antibiotikumot egyből felírnak, a fertőzés elkerülése miatt, de én nem kaptam. Ugyanakkor az íze alapján úgy érzem, mitha genny ürülne a varratnál. Normális ez? Nem kellet volna antibiotikum?

Köszi a választ!


2011. márc. 28. 21:03
 1/3 anonim válasza:
50%

Nem feltétlenül szükséges.

Nekem is kiműtötték a bal alsó 8-ast, és én sem kaptam rá semmit. Nem tudom, ismered-e a Forever Living Products termékcsaládot, de ilyen esetben nagyon tudnám javasolni, mert sebek folyamatos fertőtlenítésére és begyógyulására kiváló. Ha nem ismered, akkor pedig vegyél valami gyógynövény (pl aloe vera) alapú fertőtlenítőszert sebre.

Nem kell mindenre antibiotikum, ha lehet, inkább kerüld el őket, csak a legindokoltabb esetekben használd! Nem szabad feleslegesen mérgezni a szervezetedet, mert sokszor többet árt, mint használ.

2011. márc. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
páromnak mindkét alsó bölcsességfogát kiműtötték, egyszer sem kapott antibiotikumot, csak fájdalomcsillapítót.
2011. márc. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Csak azért gondoltam, mert érzem ezt a gennyes ízt és nem tudom, hogy ez rendben van-e.
2011. márc. 28. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!