Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Vip dentálnál megcsinálják a...

Vip dentálnál megcsinálják a panorámaröntgent beutaló nélkül?

Figyelt kérdés

A kérdés adott. Azért szeretném beutaló nélkül megcsináltatni, mert tudom hogy úgy is kell majd a dokihoz, de nem akarok egy felesleges kört futni még ezzel, időt (és pénzt) spórolnék ha leve ezzel mennék konzultációra.


Előre is köszönöm a válaszokat!


Ui: Másnál látom hogy van erre lehetőség, azért a vip dentalt kérdezem, mert Miskolci vagyok, de a honlapjukon nem találtam erről semmit.



2017. jún. 22. 22:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem januárban még a beküldő orvos nevét is ráírták, kérdezték, szóval nekem nem csinálták meg anélkül.
2017. jún. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Bürokrácia van. A kérdés megválaszoltam.
2017. jún. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Apropó, azt mégis hozzáteszem, hogy ha számodra mindegy, hogy tb alapon, vagy fizetősen röntgeneznek, akkor fizetősre lehet, hogy van lehetőség beutaló nélkül - ezt nem tudom sem megerősíteni, se cáfolni.


De tb alapon még olyat nem hallottam, hogy beutaló nélkül működne...

2017. jún. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem tb alapon akarom (szerintem nem is lehet ott), eleve fizetnék érte, ezért nem értem, hogy miért nem lehet beutaló nélkül is letudni, mint más, hasonló helyen. :\

Régebben voltam még, de akkor volt beutalóm, akkor is rákérdeztek az orvosra, meg mondták hogy elküldik neki mailben. Szerencsétlen eset...

2017. jún. 22. 23:09
 5/8 anonim ***** válasza:
Miért lenne szerencsétlen eset? Elmész egy orvoshoz, akinél ingyenes az első konzultáció, beutaltatod magad, azt szevasz. Nem kötelező visszamenni hozzá. Amúgy meg maguknak jutalékolgatnak belőle. Tök fölöslegesen fizettettek velem is Ct-t, Tb-re csinált panorámaröntgen alapján is meg lehetett volna műteni engem.
2017. jún. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Számomra azért szerencsétlen eset, már akkor is háromszor szaladgálnék kettő helyett, és mindenki legalább két héttel későbbre ad általában időpontot. Egy hónap elmegy, mire odáig jutnék, hogy kezdjenek is a dologgal valamit. Az idő még jobban idegesít, mint a pénz. :D Ráadásul nem Miskolci vagyok, csak az a legközelebbi "nagyváros", még buszocskázni is be kell mindig. :\ *igen, sok kínom van, tudom :D*

+ még ki tudja mennyi idő, mire megcsinálják. (ezt a kérdést én írtam ki: https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__fogak-szajapolas__8..


Leginkább azt szeretném megtudni, meg lehetne-e oldani a szemfog kérdést csapos műcsonkkal, hogy van-e mégis annyi gyökere a fognak, hogy ne kelljen beültetni valamit az állcsontba. De ezt ugye csak röntgenen tudná megnézni, avagy ezért kellene... az előző helyen volt röntgen a fogászaton, ahová most mennék, ott viszont nem hiszem, hogy van.

2017. jún. 22. 23:38
 7/8 anonim ***** válasza:
Elolvastam a másik kérdést. Szerintem ha huszonévig kibírtad így, pár hetet még ki fogsz.
2017. jún. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Azóta kiderült, hogy itt is van erre lehetőség, ha megvan a konkrét orvos, akihez menni szeretnél. Nagyon rendesek voltak. Időpontot kell kérni, odapent pedig alá kell írni egy nyilatkozatot, hogy saját felelősségemre beutaló nélkül csináltatom a röntgent, mert nem akarok felesleges köröket futni, hanem eleve a röntgenképpel mennék a dokihoz. Még a dokit is felhívták, hogy biztos legyen, hogy milyen röntgen kell.


Tehát akinek hasonló gondja van, mint nekem volt, kérjen időpontot nyugodtan beutaló nélkül, ha van konkrét orvos, akihez menni szeretnél és náluk szokta csináltatni a röntgent, akkor megcsinálják. Ideadják cd-n is, ez benne van az árban.

2017. aug. 2. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!