Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Egy kiálló szemfoggal, ami...

Egy kiálló szemfoggal, ami tejfog, és nincs gyökere, mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Elhatároztam így huszonévesen hogy fogszabályzóm lesz, mert felül az egyik oldalon torlódtak a fogaim, és kiáll a szemfogam. Ha beszélek nem látszik, és kitett foggal mosolyogni nem szoktam, de azért zavar. Ezen felül van egy enyhe túlharapásom is.


A röntgenen viszont a kiálló szemfogról kiderült hogy tejfog, a gyökere is felszívódott, csak azért maradt ott, mert torlódtak a fogaim. Eddig még mindig lehetne minden szép és jó, mert fogszabályzásnál kiesne, és kibújhatna a normál szemfogam, ha lenne... de nincs!

Pont ezért a fogszabályzótól vissza is léptem, mert akkor már pár év szenvedés helyett (összesen 4 évig kellett volna állandóan hordanom az utolsó sínt), úgy gondoltam, jobb ha kigyűjtöm az esztétikus porcelánhéjra a pénzt, viszont még így sem tudom, hogy lehetne megoldani a kiálló szemfog problémáját, mert akkor már azt is csak megcsináltatnám, ugye...korona nem tudom hogy lehetne, mert ugye nem lenne mire tenni, a hidakról nem sok jót hallottam, a fogbeültetés pedig megint kockázatos...


Tudom hogy kisregény lett, ezért elnézést sajnos elég összetett az eset.

Megjegyzem, a fogszabályozó után is lett volna porcelán héjam valamikor, mert nagyon gyenge a fogzománcom (genetika), kellett volna a rásegítés.

Szerintetek lehet ebből jól kijönni, esztétikailag is? Mert jelenleg abban maradtam magammal, hogy habár nem szép a fogsorom,de egyéb baja nincs, és ha nem nyúlnak hozzá, a helyükön is maradnak. Lehet ez a legjobb megoldás?


Előre is köszi a válaszokat!



2017. jún. 22. 18:57
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!