Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogínysorvadás?

Fogínysorvadás?

Figyelt kérdés

[link]


Látszik az eltérés. Mit tudok tenni, helyre tud jönni? Elnézést a képért, de szerintem ez a legjobb megoldás.


2017. júl. 1. 09:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Én itt csak ínygyulladást látok, fogínysorvadást nem!
2017. júl. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Fogorvosnak mutasd meg, itt nem fogsz diagnózist kapni.

Amúgy inkább csak simán gyulladásnak tűnik, viszont a gyulladás okát nem árt kideríteni.

A gyulladásból lesz a sorvadás, ami helyre hozhatatlan folyamat. Megállítani lehet, legrosszabb esetben lassítani, de visszafordítani nem.

Első lépés :orvos.

Második lépés: keress neten videot a helyes fogmosási technikáról.

Harmadik lépés: szájvíz használata (a paradontax nekem bevált, heti 2x pedig cosodil, bármelyik ilyen gyulladás elleni szájvíz megteszi, a listerint kerülném, legalábbis nekem csak irritálja a szám)

Negyedik lépés: kicsit drágább, de a blendamed white izéinél többet ér az ínygyulladás elleni fogkrémek, nálam ugyancsak paradontax.

De jó az elmex és társai is.


Ha elmész fogorvoshoz ugyanezeket fogja javasolni, annyival fogja megtoldani, hogy az esetleges fogkövet leszedi, az is okozhat gyulladást.

Egyébként egyéb tünet? Fájdalom? Vérzés?

Nekem olyankor néz ki így az ínyem, ha huzatot kapok, fáj az arcom és az egész fogsorom azon az oldalon.

2017. júl. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!