Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tegnap húzták ki a fogam,...

Tegnap húzták ki a fogam, meddig lesz vérszagú a szám? :D Nem tudom, mikortól találkozzak lányokkal

Figyelt kérdés

Van egy lány, akivel találkoznék, és kb. biztos, hogy csók is lenne... Ez lenne az első randink és nem akarom elrontani azzal, hogy esetleg vérszagú/ízű, esetleg büdös a szám :D Felső bölcsességfog egyébként, nem volt varrva, simán kihúzták és kész. Sose volt még olyan barátnőm, akinek akkor húzták a fogát, amikor együtt voltunk, szóval nincs viszonyítási alapom, hogy ilyenkor hány napig érezhető a dolog.

Tudom, hülye kérdésnek tűnik, de nem az, segítsetek, köszi! :D



2017. júl. 1. 16:46
 1/7 anonim ***** válasza:
pár nap alatt nagyon sokat enyhül de kb 2 hét amíg begyógyul
2017. júl. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ne már, a lány már jönne velem, 2 hét múlva azt se tudom, mi lesz, elmúlik a nyár hatoda :D
2017. júl. 1. 16:49
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Fogatmosni luxus?
2017. júl. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Butasag ez miatt nem randizni. Mond el neki a frankot, hogy ez tortent es megcsokolnad de most igy elhalasztod:) Ennyi. Megerti.
2017. júl. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A húzott fog helyét nem szabad mosni...


Rendben, hogy megérti, de attól még érdekelne, mikor lehet ilyesmit csinálni :)

2017. júl. 1. 17:09
 6/7 anonim ***** válasza:

Szükséges a higiénia, különösen akkor ha seb van a szádban (a lepedék miatt elfertőződhet). A fogakat alaposan és körültekintően mosni kell (jó technika, fogselyem). A seb környékét pedig a sebből kifele söprögetve nagyon óvatosan tisztítani kell.

Antibakteriális szájvizet is használhatsz, csak ne öblögess vele, hanem csak vedd be és engedd ki a szádon. Tehát ne köpd és ne forgasd meg.

Egy szépen gyógyuló sebnek nincs különösebb szaga, szóval egy-két fogmosás után már javul a helyzet. Egyébként ehetsz tiktak-ot is, csak arra vigyázz hogy ne menjen bele a sebbe (a rágó az beleragadhat).

2017. júl. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én 2-3 napig érztem hogy kellemetlen a szám íze. Utána pedig tik-tak óvatosan elszopogatva.

Ahogy elkezd varasodni/hámosodni (ez a szájban gyorsabb folyamat, mint egy külső sérülésnél) úgy fog enyhülni a rossz lehelet. Az antibakeriális öblögető sokat segít, de a sebet csak 4-5 nap után érintve (akkor sem öblögetve) addig csak féloldalt benntartani a szájban.

Egyébként nem akarlak elkeseríteni, de kb. 10 napig a nyelves csók kerülendő, de nem is igazán kellemes.

2017. júl. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!