Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A gyökérkezelést lehet érzéste...

A gyökérkezelést lehet érzéstelenítés nélkül csinálni? Mi a teendő, ha beletört a tű?

Figyelt kérdés
Csak mert nekem a doki pár órája úgy csinálta és úgy fájt, hogy még be is könnyeztem. Ráadásul még a tűt is beletörte de azt mondta, hogy ez nem ritka, hogy beletörik. Most félbehagyta és azt mondta ha holnapig a tűvel benne kimegy belőle a fájdalom akkor folytathatjuk a gyökérkezelést, ha fájni fog akkor meg kihúzza. Szerintetek húzassam ki? A fájdalom kezd kimúlni de ha ráharapok rettentően fáj.

2017. júl. 3. 17:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Inkább keress egy másik dokit.
2017. júl. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én egyszer érzéstelenítő nélkül csináltattam, mert akkoriban féltem a szúrástól.... Hát hallod. Inkább 5000 szurit adjon, akár a nyelvembe is, csak érzéstelenítő nélkül gyökérkezelést neeeee..

(Még a kislábujjamat is verte a víz konkrétan)

2017. júl. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet csinálni, sőt, állítólag jobb is, mert érzed mikor széttépi az ideget és tudja mikor kész már. Pl. ha annyira be van gyulladva valakinek, akkor alapból nem is ad.. legalabbis az itteni. Nekem gyökérkezelték 2 fogamat már.. érzéstelenítő nélkül még pénzért sem vállalnám.
2017. júl. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Érzéstelenítés nélkül legfeljebb a titkosszolgálatok kínzókamráiban dolgoztak. Biztos vagy benne, hogy orvosnál voltál ? Orvos ilyet nem csinál érzéstelenítés nélkül és nem is tűvel matatnak a pulpaüregben is a gyökércsúcsnál. Nem volt ez egy sarlatán ??
2017. júl. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Régebben tényleg csinálták érzéstelenítés nélkül, eredmény szempontjából valóban jobb, mert pontosan végig tudták tömni a gyökeret. Édesapám mesélte az élményét, hogy a vége neki már kifejezetten kellemes volt. De amíg eljutottak a végéig!!! Hát, én sosem csináltattam érzéstelenítés nélkül... Szerintem kíméld magad!

A tű azért nem szokott gyakran beletörni! Ez nagyon gáz! Mindenképp menj el mihamarabb valakihez, aki esetleg ki tudja szedni a beletört darabot! Röntgennel talán a helyét meg tudják állapítani. Válts orvost! Menj szájsebészhez, akinek van röntgene.

Persze fájdalommal sem lehet sokáig húzni... Nagyon sajnállak, remélem, megoldódik ez a helyzet. Mindenképp utolsó lehetőség legyen a foghúzás. Úristen, milyen orvosok vannak! Aterzem a helyzeted valamennyire, nekem most húzták egy fogam, ráadásul orvosi hiba miatt... Kívánom neked a legjobbakat!

2017. júl. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!