Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után mennyi ideig...

Foghúzás után mennyi ideig eshet ki a véralvadék?

Figyelt kérdés
Ma voltam fogorvosnál,és még az érzéstelenítő hatása sem múlt el,de már a fogmosáson agyalok.Meddig kell aggódnom ,hogy kiesik-e? Hogyan mossak fogat?Ha csak körülötte mosom meg,akkor nem fog odamenni a fogkrém,és az baj ha odamegy?Amikor a fogkrémet mosom ki a számból nem fog kiesni? A másik meg az alvás:nem eshet ki alvás közben?Az normális ha enyhe vér ízt érzek a számban nyeléskor? Egyszerű foghúzás volt,3 perc alatt kiszedte,de a seb elég nagy,nem lett összevarva. AKicsit párázol,hogy ne történjen semmi. 14/L

2017. júl. 5. 18:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Fogmosást majd holnap. Dél körül. Első fogmosásnál pici fogkrémet tegyél a fogkefére és a húzással ellentétes oldalon mosd vele rendesen. "Öblögetni' úgy szoktam, hogy a tenyerembe veszek vizet, az ép oldalra billentem a fejem (ahol mostam) pici vizet veszek a számba de azonnal engedem is kifojni. Nem lötybölöm, semmi mozgás, csak beveszem és fojik is kifelé. Az ellentétes oldalt nem is éri víz. Törölköző legyen kéznél, nyálas folyamat.

Utána a még kicsit fogkrémes fogkefével a sebbel szemközti fogakat mosom. Ezt nem öblítem, hanem lemosom a fogkefét és nedves fogkefével mosom le a fogkrémet. Seb melletti fogakat csak nedves fogkefével érintem.

Alvás: dupla párnán, a fejed ne legyen vízszintben pár napig. Tehát polcold alá jól.


Normális a vér íze, holnapra megszűnik.


Tejterméket , ha ma húzták akkor vasárnapnál hamarabb ne egyél. Vasárnaptól ehetsz tejterméket is. Akkor kezdhetsz szájvizet használni. Alkoholmenteset. De csak úgy, hogy a szádba veszed, benn tartod és kifojatod, ne öblögeted.


Holnap, holnap után fehéres, szürkés nyálkaszerűség lesz a seben. Ne piszkáld, annak ott kell lennie.

2017. júl. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha kajamaradék kerül bele hagyd, magától kiesik, ha nem, akkor majd a doki kiszedi.

De igyekezz nem enni darabosat pár napig.

Sőt holnap csak folyékony, nagyon híg állagút egyél.

Mázli,hogy gyümölcsszezon van, lehet csinálni a gyümölcsturmixokat bőségel, de csak vízzel higitva. Nem szívószállal, kiskanállal, kis falatokban.

Levessel óvatosan, ne legyen túl forró.

2017. júl. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm,enni ma nem hiszem ,hogy fogok.Az jó , ha kis kortyokkal iszok?Ma még csak vizet,de holnap ihatok pl Nesteát?
2017. júl. 5. 20:24
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A kicsi korty jó. Ihatsz ami jól esik, csak szénsavmentes legyen és ne legyen túl hideg.
2017. júl. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!