Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után a lyukban...

Foghúzás után a lyukban maradt véralvadék/ételmaradék kellemetlen szagokat erjeszt, hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés
Igen kellemetlen a lehelletem amiatt, hogy a fog helyén marad az alvadt vér (amiből állítólag regenerálódik a seb). Még az ízét is érzem és borzasztó rossz. Hogyan tudom kezelni? Nem merek másokkal beszélni emiatt, nehogy megérezzék rajtam, Rágó, tic-tac nem nagyon segít. Kitisztítsam? Viszont állítólag az nem tesz jót a gyógyulásnak. Eltömítsem a lyukat, hogyan?
2011. júl. 3. 10:30
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

A vérdugót semmi esetre se távolítsd el!!!!

Moss fogat sűrűn, de csak óvatosan - vagyis kerüld el a sebhelyet. Lehetőleg most cseréld le a fogkeféd is.

Ha nem ma vették ki a fogad (és vasárnap lévén feltételezem, hogy nem), akkor más öblögethetsz is. De azt se erősen, és ne alkoholos szájöblítővel. Ha csak olyan van, akkor kivételesen hígítsd vízzel.

De szerintem csak bemagyarázod magadnak, hogy mások is megéreznék... Relax :)

2011. júl. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
*már
2011. júl. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Sajnos értem a számban a kellemetlen ízt és nagyon zavar. Nap mint nap emberekkel beszélek (munkám miatt), szóval azt sem tudom megtenni, hogy nem beszélek. Hétfőn húzták és kb. péntekig nem is éreztem, csak tegnap meg ma.
2011. júl. 3. 11:08
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Nem kell kitisztítani sem eltömíteni a lyukat - csak a sebgyógyulást vágod vele tönkre, aztán szenvedhetsz vele hónapokig. És a rágó sem ajánlott pont a vérdugó miatt. Tic-tac, meg hasonló leheletfrissítő cukorkák jöhetnek.

Moss gyakrabban fogat, öblögess, és annyi. A seb nem lehet rossz szagú.

2011. júl. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ismerősöm egészségügyben dolgozik, ő azt mondja hülyeség benne hagyni, így próbáljam meg kiszedni. Csak nehezen jön ki, visszamenjek a dokihoz?
2011. júl. 3. 13:21
 6/9 anonim ***** válasza:
94%

Igen, menj vissza a dokihoz, hogy elmondja neked, nem szabad bántani a sebet, pláne nem kiszedni a vérrögöt!

Az eüs ismerősödre meg ne hallgass, ha nem fogorvos!

2011. júl. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
95%

Miért érzem úgy, hogy a fogászod el lesz ragadtatva, ha meglátja, hogy megpróbáltad kiszedni a vérdugót?!

Lehet, hogy azért, mert én sem a hasamra csapva kezdtem tanácsot osztani.

Az egészségügyben jártas ismerőst meg üdvözlöm.

2011. júl. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Regi kérdés de ha kiesett a vérdugò akkor kiesett, valaki nem szivogassa nem obloget és kiesik, de attol is ugyanugy meggyogyul, azert nem kell annyira rémhirekkel rémiszteni a jònépet! Ha nincs panasz , nem fáj, nem dagad fel akkor meggyogyul, nem kell az interneten mindent elhinni, es foleg nem onnan gyogyulni!
2018. júl. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Clairvoyant válasza:
8-as, nem arról van szó, hogy vérdugó nélkül nem képes meggyógyulni, de igenis növeli a felülfertőzések kockázatát. A fogát senki nem hobbiból huzatja ki, és szerintem senki nem akar utána még hetekig szenvedni vele, hiába gyógyul meg utána. Három, négy napig kell odafigyelni, nem pedig arra bíztatni az embereket hogy tegyék amit akarnak, valami majd úgyis lesz.
2019. júl. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!