Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért lett ennyire fontos...

Miért lett ennyire fontos elsődleges a fogak szépsége hogy sok ember akár egy milliót is kiad érte?

Figyelt kérdés
2017. júl. 8. 16:33
1 2
 1/11 TR75 ***** válasza:
95%

Része annak, hogy a külsőségekkel határozd meg magad és a helyed a világban.

Na, persze, ha már van lehetőség rá, miért ne lehessen szép a fogsor? A probléma azzal van, ha ez egyben annak a mércéje is, hogy egy ember mennyit ér.

És hidd el, egy mikulás nem is olyan sok. Az öt beültetett fog ára.

2017. júl. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Igazabol nem 5. 1millio 200e ftert mar az egesz fogsorodat megcsinaljak.


Hid+implant


Amugy nekem pont e korul lesz a vegosszeg.

12tomott fog, 1gyikerkezeles,2 huzott, 2implantatum es fogszabalyzo.

2017. júl. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 TR75 ***** válasza:
100%

Híd nélkül, simán a beültetést értettem alatta. Mifelénk ez az ár, olyan 200 ropi/beültetés.

Persze, két implantátum és a híd olcsóbb.

2017. júl. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

itt bpn ahol magánnál vagyok 140e.

persze én is láttam már annyiért, de azok lehúzós helyek alapból.

2017. júl. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Fatal_3rror_ válasza:
Gondolom azért, mert nagy általánosságban az első amit meglátsz egy másik emberből az az arca. Aminek fontos része a száj, mosoly és egy szép fogsor sokat javít az összképen. Pont ahogy egy rossz fogsor sokat ront.
2017. júl. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Fatal_3rror_ válasza:

Na meg nem csak a szépség, hanem az egészség is fontos.


Nekem alapból romlékonyak a fogaim, mellé egészségtelenül is étkezem. Egyetemista koromban elég sok elromlott, letört, és igen kellemetlen volt mikor fogfájással szenvedtem minden kajálás után.


Mióta dolgozom megcsináltattam őket sorban, fizetem a jobb fogkrémeket, fogzománc erősítő krémeket és messze jobb érzés egészséges a szám belülről.

2017. júl. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A szépség másodlagos. Sosem csináltatnék pusztán esztétikai beavatkozást, ha amúgy normális a fogsorom. Például nem csináltatok fogfehérítést, a sárgásfehér fogszín teljesen normális. A cél az egészséges és funkcionálisan száz százalékos fogazat, viszont ez tulajdonképpen egybeesik a "szépséggel" is. Előbbiek pedig azért jók, ha esetleg nem lenne egyértelmű, mert egyrészt a gyulladásos gócok számtalan egészségügyi problémát okozhatnak (szinte bármit, nem vicc), másrészt praktikus, ha az ember tud enni, mondjuk képes beleharapni egy kemény almába anélkül, hogy csillagokat látna. Részemről ez megéri a milliókat.


Egyébként ha valakinek nincs pénze, akkor megteheti, hogy szépen eljár a bárkinek ingyenes évi egyszeri szűrésre és fogkőeltávolításra, ha ilyen gyakorisággal jár, akkor csak kisebb szuvasodásai lehetnek, amelyeknek a tömése egyszerű és szintén ingyenes (a kompozit, "fehér" tömés is), ahogy a gyökérkezelés is, ha mégis oda jut a dolog. Ha valaki ezt gyerekkorától komolyan veszi és normálisan táplálkozik, akkor tök ingyen fenntarthat egy jó állapotú, szép fogsort. Én erre nem voltam képes, mert rettegtem a fogorvostól, 15 évig elkerültem és ezért azzal fizettem, hogy több, mint másfél millióba került rendbe tenni a fogaimat. Senkinek nem javaslom ezt az utat, de ezt csinálja az emberek háromnegyede.

2017. júl. 9. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A fogak fontosak akinek sok foga hiányzik még az arcának se olyan a tartása,mint ha meglennének a fogai.Emellet praktikus okokból is,hogy az ételt jól megtudjuk rágni.Az esztétika is fontos,ha belegondolunk abba,hogy sokkal magabiztosabbnak érezzük magunkat ha szépek a fogaink és nem hiányoznak.Elég visszatetszően hat ha valakinek látható helyen hiányoznak a fogai.

Az előző hozzászólhoz hasonlóan jó magam is 15éves koromban kb.20évvel ezelőtt voltam utoljára fogorvosnál.A tömések lettek cserélve,az egyik fogamból nemrég egy kis darab letört azt kellett visszaépiteni,volt egy-két fognyak kopásom,ami tömőanyaggal korrigálható volt,meg egy fogamat gyökérkezelték,azzal jól megszenvedtem,és most azzal a szájsebészetre kell mennem,hogy megmentsék,utána korona kell rá..Ez elkerülhető lett volna ha anno nem hagyatom félbe a fog kezelését és az kis felületű lyuk amiből az ideiglenes tömés kikopott és mnem mentem vissza végleges tömésre,annyira el nem szuvasodik,hogy végül szinte a fogam fele ráment.Fontos a fogakat időben kezeltetni,ellenőriztetni és ápolni.

2017. júl. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem is 1,5+ millió lesz, de már most úgy vagyok vele, hogy megéri.

Amíg nem éltél nagyon(!) rossz fogsorral el sem tudod képzelni milyen érzés ahogy javulnak, haladsz a szép fogak felé. :)

2017. júl. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem a fogaim a legfontosabbak. Sajnos gyengék, ezért töredeznek, (pedig csak 19 vagyok) emiatt semmi önbizalmam sincs. A fog az egyik legfontosabb dolog a külalakban. Az arcodat nézik, és miközben beszélsz, nevetsz, bármit csinálsz, látszódnak a fogaid. Nem beszélve az intim dolgokról. Én nem csókolóznék olyannal, akinek rohadnak a fogai. Még sorolhatnám, nem is értem, hogy fogalmazodhatot meg benned egy ilyen kérdés.
2017. júl. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!