Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kinek kellene hinnem? Fogas...

Kinek kellene hinnem? Fogas kérdés.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Sztk-s fogászaton az orvos lediktálta az asszisztensének, hogy kb. 10-12 lyukas fogam van (szépen, lassan, ahogy nézte végig a fogaimat, csak diktálta, diktálta, én meg majd' sokkot kaptam, mert semmilyen erre utaló tünetem (szájszag, fájdalom, látható elváltozás) nincs. Nem engedtem, hogy bármit csináljon, elrohantam egy privát orvoshoz, aki végignézte a fogaimat (nem mondtam neki semmit!) és csak "itt-ott fogkövet" (így mondta) látott, szerinte nincs lyukas fogam.

Történt már mással is hasonló? Szerintetek melyiknek higyjek? :=)


2010. máj. 21. 06:17
1 2
 1/11 anonim válasza:
Én biztosan a privát fogorvosra bíznám magam.
2010. máj. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
10-12 lyukas fog???????? és mennyiért akarta megcsinálni? betegjogi képviselőnek jelentsd, a magad megnyugtatására meg menj el még egy 3. dokihoz is
2010. máj. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem volt már olyan, hogy a doki az egyik fogamra azt mondta, hogy van rajta egy kezdődő lyuk, de otthon akárhogy is vizsgáltam, nem láttam semmit. Aztán rá egy-másfél évre rá rágózás közben szabályosan ripityára törött a fogam. Olyan volt, mintha valami belülről kirágta volna, üreges volt belül. :S

Szóval az, hogy Te nem látod lyukasnak a fogad, az nem jelenti azt, hogy nem is az. Ezzel csak ezt szerettem volna mondani.

Azt viszont nem hiszem, hogy 10-12 ilyen lyukas fogad van. Azért az már...

Én is azt javaslom, hogy menj el egy harmadik dokihoz, az majd megerősíti az egyik diagnózist. (Rosszabb esetben előáll egy harmadikkal :D)

2010. máj. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

hát az sztk-s ingyen dolgozik...gondolom nem hülye az h magának ingyen csinál plusz munkát a 10-12 lyukas fogaddal.


amúgy barátnőmmel is hasonló volt, elment magánhoz mert volt egy lyukas foga és kiderült h 6 van neki. a kezdődő lyukakat te nemis láthatod, nagyon sokszor 2 fog között van amit meg végképp nemlátsz. én az sztk-ba mennék, és megkérdezném h holvannak azok a lyukas fogak. hidd el, nemhülye azaz sztk-s h ingyen a te fogaidat tömögesse, ha nemlenne ott semmi. sőt, az sztk-sok nagyrésze inkább lese szarja csak nekelljen dolgozni:D

2010. máj. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Igen, abban igazatok van, hogy az sztk-sokat elvileg nemigen érdekli (illetve lehet, hogy pontot gyűjt, hiszen az alapján kapják a tb térítést), de ha valakinek igazán "érdeke lenne" tömni, az a privát orvos, vagy nem? Ott jócskán megkérik egy tömés árát és mégis ő volt az, aki - szintén alapos visgálat után - kijelentette, hogy némi fogkövön kívül makk egészségesek a fogaim. Azért azt én is nehezen hiszem el, hogy 10-12 fogam belülről lyukadna egyidőben úgy, hogy az egyik doki látja, a másik meg egyet sem?!

Igazatok van, elmegyek egy harmadikhoz is, aztán meglátom, mi lesz :=). Köszi a véleményeket!

2010. máj. 21. 12:14
 6/11 anonim ***** válasza:

sztk ingyen dolgozik...kivéve ha a hátsó fogakba fehér tömést kérsz ;)


amúgy röntgent csináltass (ami a teljes fogazatodról van körbe)

2010. máj. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
ja azt kihagytam, hogy egyes sztk dokik olyanért is pénzt kérnek, amiért nem kérhetnének (magyarul saját zsebbe dolgoznak és az oepnek is lejelentik ;))
2010. máj. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is elmennék egy harmadik dokihoz, biztos, ami biztos. Az sztk-s tényleg ingyen dolgozik, nem hiszem, hogy csak úgy kitalált ennyit.
2010. máj. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem azert talalta ki, hogy ne kelljen kezelnie teged, mert nem tuntel eleg fontosnak. Nekem az ugyeletes fogdoki azt mondta egy fogfajasra, hogy ki kell huzni a bolcsessegfogam, majd mikor ellenkeztem akkor felirt nekem egy cataflamot, egyebkent ez az egy elonye volt a dolognak, mert nekem igazabol meg nincs is bolcsessegfogam.. Hat ennyit az sztk-s dokikrol, inkabb menj privathoz!
2010. máj. 22. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Na, tegnap du elmentem egy harmadikhoz (privát) és semmit sem talált. A biztonság kedvéért az elsó diagnózisa után elmondtam neki, hogy egy kolléga szerint kb. az egész szám van szétrothadva, erre újra végigbogarászta az összes fogamat és semmi! Persze a fogköveket rögvest leszedte, úgyhogy most valóban egészségesek a fogaim! :=)
2010. máj. 22. 07:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!