Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Valóban gyökérkezelni kell az...

Valóban gyökérkezelni kell az egészséges fogaimat ha hid pótlás miatt csiszolják majd a fogam?

Figyelt kérdés
Csiszolásnál tényleg gyakran kell gyökérkezelni a fogat?
2017. júl. 9. 12:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Kíváncsi leszek a válaszokra... Én is most akarok hidat csináltatni, és a rokonságomban sok embernek van hídja. Senkinek nem kellett gyökérezelni a fogát miatta. Anyumnak például 21 évesen lett hida és mai napig áll a két élő fogon (60 éves). Uncsijaimnak meg 10 és 15 éves hídjai vannak élő fogakon. Te tudsz ellenpéldát sokat?
2017. júl. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
1. Én sem tudok példát, csak neten sok lehet erről olvasni. Mondjuk fogorvostól kérdeztem ezt egyszer és kb. Hülyének nézett hogy miért kéne....
2017. júl. 9. 13:40
 3/5 anonim ***** válasza:
A neten nem minidig találsz pontos infókat,esetleg fogászati fórumokon,ahol fogorvosok válaszolnak.De legjobb szeméylesen megkérdezni a fogorvostól vagy olyan emberektől akik átestek ilyen kezelésen és vannak tapasztalataik
2017. júl. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

[link]


Ép fog kezelése

Gyökérkezelésre ép, egészséges fogak esetében is sor kerülhet, nemcsak sérülés esetén, hanem például fogelőkészítés során, amikor a fogorvos koronát, hidat készít. A "csiszolás" elérheti a fogbelet, vagy az elégtelen hűtés következtében az gyulladásba kerül, pulpitisz, majd pulpaelhalás következik be. Fogelőkészítés során a pulpa, vagyis a fogbél nemcsak járulékosan, véletlenül sérülhet, hanem "tervezetten" is, ha a híd számára nem megfelelő a fogtengelyállás. Minden ilyen esetben gyökértöméssel kell ellátni a fogat, a napokon belül várható fájdalom, illetve a később előforduló szövődmények elkerülése érdekében.

2017. júl. 9. 15:10
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem nem kellett.
2017. júl. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!