Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit csinálok még rosszul...

Mit csinálok még rosszul szájápolásban? Már nincs több ötletem amit lehetne használni

Figyelt kérdés

Elektromos fogkefét használok

Elmex atoműberkirály fogkrémet

Fogselymezek is időnként

Szájvizet használok

Több mint két percig mosom esténként. Több ideig mint ahogy az elektromos fogkeféknél mondják

Ebédek után mindig betolok két szem rágót

Alig eszek édességet max gyümölcslevet iszok


Mégis kilyukadt a jobb külső felszínen egy fogam......


Rohadtul nem akarok 28 évesen már implantátumokat ültetgetni! :'(



2017. júl. 10. 19:28
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Ez biztos? A szajviz azért kiöli azt.
2017. júl. 11. 19:34
 22/26 A kérdező kommentje:

Jó hírt hoztam emberek!


Elmentem ma fogászatra és amiről azt hittem hogy orbitális szuvasodás csak egy régi amalgám tömés ami totál rendben van. A fájdalmat a begyulladt ínyem okozta ami a fogkőnek volt betudható. Csináltattam is ott helyben egy gyors fogkő leszedést és most várom a csodát. ^_^

2017. júl. 12. 12:07
 23/26 anonim ***** válasza:
Vegyél fogköztisztító kefét és elszínező pasztát is.
2017. júl. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Rosszul mosod a fogad. Ha fogköved van. Például barátnőmnek 1 lyukas foga sincsen soha életében nem volt fogköve. Mindennap mossa a fogát 3x és megfelelően. Hiába van elektromos fogkeféd, ha nem tudod használni illetve az sem mindegy, milyen a fej és azt is cserélgetni kell. Hiába van fogselymed, ha nemtudod, hogy kell fogselymezni. Nem biztos, hogy az Elmex atomüberkirály fogkrém a legjobb. Sokféle fogkrém van mindegyik másra jó. Szájvíz nem a lepedékleszedésre van, nem előzi meg a fogszuvasodást. Ugyanúgy lehet, hogy te 2 percnél tovább mosod, lehet az 30 is, ha rosszul csinálod. Néha amúgy jobb a sima fogkefe főleg az ínynél, mert elektromos fogkefével ott maradhatnak maradékok. Gyümölcslébe is van cukor ami roncsolja a fogad.
2017. júl. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

"1 fogamra mondta akkor azt h gázos és csak kihúzni "


Ha márpedig azt mondta, hogy ki kell húzni akkor ki kell. Nem fontos a bölcsességfog. Mind a 4-et kiszedheted. Későbbi problémákat megelőzöl vele. Egy bölcsességfog nyomhatja az egész fogsorod és problémák lehetnek belőle. Sőt, ha az ott szuvasodik, nagyon fog fájni. Lehet, még nem, de fog! És amúgy is annyira hátul vannak ezek a fogak, hogy nem is tudod úgy mosni. :)

2017. júl. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Ez örökletes, hajlam kérdése, nem a szájhigiénével van a gond.

Mást nem tehetsz, mint hogy jársz fogorvoshoz, rendben tartod a fogaidat, ha van lyukas, azonnal betömeted. Húzni meg implantálni ennyi idősen azoknál kell, akik elhanyagolják a szájukat és kirohad a foguk. Egy tömést simán ki lehet bírni, 15 perc/fog.

2018. ápr. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!