Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen típusú fogszabályzót...

Milyen típusú fogszabályzót kapok mélyharapásra?

Figyelt kérdés

Már kb. két-három hónapja fájt az állkapcsom, amikor ettem. Nemrég mélyharapást diagnosztizáltak nálam, tehát a felső fogaim 2-3mm-nél jobban rálógnak az alsókra. Ez hátra nyomja az alsó állkapcsom és emiatt fáj elvileg a fogam. A doktor úr az mondta, hogy ő mindenképp a fogszabályzót ajánlja. Ez, hogy segít majd a fájdalmamon? Valaki legyen kedves elmagyarázni. Alulra vagy felüre kapok fogszabályzót? Belülre vagy a fogam külsejére? A válaszokat előre is köszönöm!


14/L



2017. júl. 15. 19:15
 1/6 anonim ***** válasza:
alsó felső rögzített fogszabályozót fogsz kapni, amit kb 1,5 évig kell viselned.
2017. júl. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod
2017. júl. 15. 23:24
 3/6 anonim ***** válasza:

Alulra és felülre is állandó fogszabályzót kapsz majd. Szerintem harapásemelőt is, hogy ne harapd le az alsó tappancsokat. Kis idő elteltével pedig gumiznod kell majd. Egy befőttesgumi szerű gumival kell összekötnöd a fogorvos által kijelölt formában a két fogsort.

A fogszabályzó viselése természetesen kellemetlen lesz, fájdalmakkal jár. De megéri a 2-3 éves szenvedést, mert utána gyönyörű fogaid lesznek egész életedre, persze csak akkor, ha bevsülettel hordod az éjjeli fogszabályzót!😊

2017. júl. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ😊
2017. júl. 16. 09:26
 5/6 anonim válasza:

Szia, én 1,5 éve kaptam éjszakait ugyanez miatt. Az enyém szilikonból van és egyrészes az egész. Nem tudom, pontosan mirr gondoltál, ha kérdésed van, írj! ;)

14/l

2017. júl. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépena válaszod!😊 A doki azt mondtam, hogg egésznapos lesz, most el kell menni a fájdalmakkal Pestre, ott pontosítják a diagnózist.
2017. júl. 23. 00:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!