Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Akik felnőttként rakattak fel...

Akik felnőttként rakattak fel fogszabályzót azok mit tapasztaltak? Szeretnék én is és saját tapasztalatokat szívesen olvasnék! N

Figyelt kérdés

22 éves nő vagyok és nagyon szeretnék fogszabályzót. Teljesen egészségesek a fogaim, fehérek, sosem kellett se húzni, se tömni. Mindig mondják a fogorvosok hogy ritka szépek a fogaim. Az alsó résszel semmi gondom, teljesen egyenesek, viszont felül az első 2 fogam közt van egy kis rés, és kicsit kifele állnak. Semmi önbizalmam emiatt. Bár volt kapcsolatom, meg mindenki így fogadott el, de engem zavar.

Kisiskolásként hordtam éjszakai fogszabályzót, ami semmit nem javított a fogaimon, állandóan sírtam mert felsértette a számat, a nyelvem, nem tudtam normálisan betenni, szenvedtem vele. Csak pénzkidobás volt. Nagyon rossz élmény ezért inkább hagytam. Mostanra megbántam.


Akiknek felnőttként lett fogszabályzó azoknak mennyibe került és mennyi ideig kellett hordaniuk?

De bármilyen tapasztalatra kíváncsi vagyok :)


2017. jún. 21. 12:58
 1/6 anonim ***** válasza:
24 éves vagyok. Decemberben tetettem fel, átlátszót, 90ezerért. (Nem magándokinál) már kb 4 hónap alatt nagyon sokat javultak a fogaim:) húzásokra havonta járok, az 5000ft allalmanként. Tetesd fel, megbánni nem fogod! Manapság elég sok nagykorúnak/felnőttnek van. Teljesen természetes dolog. Inkabb minthogy életed végéig takargasd a fogad! Megéri hidd el!!!
2017. jún. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

90 ezerért az átlátszó nem is drága. Én is olyat szeretnék:)

Jaj de szerencséd vagy. Irigyellek nagyon hogy milyen szép fogsorod lesz. :)

Azt sem tudom mikor nevettem utoljára úgy hogy ne jusson eszembe milyenek a fogaim. De gondolom tudod milyen ez.

Azt nem tudod meddig kell hordanod?1-2 év?


Zöldet adtam neked köszi a válaszod!;)

2017. jún. 21. 19:38
 3/6 A kérdező kommentje:
*szerencsés
2017. jún. 21. 19:38
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom meddig lesz fent pontosan. 1-2 év talán.. bár szerintem lehet megúszom max 1,5 évvel:) vágj bele szerintem:)
2017. jún. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Engem se érdekelne akár 2 év se csak szép lenne a mosolyom. Köszi a biztatást, szétnézek a neten ezzel kapcsolatban ;)
2017. jún. 21. 23:45
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem 500.000 volt kb. összesen a felső-alsó ív összesen, még a folyamat közepén járok, de úgy gondolom, hogy abszolút jó döntés volt, szépen alakul. Az állítás után kissé kellemetlen 1-2 napig, néha elég fájdalmas az evés is, van hogy felsérti a számat de ennyi a negatív része. Rossz megjegyzést viszont senkitől nem kaptam, én is azt ajánlom, hogy vágj bele, megéri! (Csak elkezdeni nehéz) :)

22/F

2017. jún. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!