Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit csinálnak, ha kiesett egy...

Mit csinálnak, ha kiesett egy 'felnőtt fogam'? Hogyan raknak másikat? (Bocsi a hülye kérdésért, de remélem érthető) 14/L

Figyelt kérdés
Az egyik közèpső fogam ki fog esni.. Hogyan "raknak helyette másikat?". Elèggè fèlek, mert hallottam elèg fájdalmas módszert. De persze..ott van az injekció,csak èn sosem szoktam kèrdi ès ez után sem fogok. Van olyan hely Magyarországon,ahol elaltatnak vagy elkábítanak,amíg csinálják a fogad? Ui.:Tènyleg bocsi hogy ilyen hülyèn írtam le,de nem tudtam máskèpp..remèlem így is èrthető. 14/L

2017. júl. 21. 02:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Ínysorvadásod van? Mert a fogak nem esnek ki csak úgy maguktól. Pláne nem 14 éves korban.
2017. júl. 21. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha kiesik egy csontfogad, akkor automatikusan nem raknak be helyette másikat. Minden pótlás fizetős, akár híd, akár korona, akár implantátum. Mivel még csak 14 vagy (és remélhetőleg nem dohányzol), ezért neked az implantátum lenne a legjobb választás, de ez alsóhangon is 150-200 ezer forint, tehát nem éppen olcsó. Főleg, hogyha altatásban szeretnéd, mert az plusz összeg (asszem 50-70 ezer körül van). Mivel úgyse úszod meg olcsón (vagyis a szüleid nem ússzák meg), így érdemes lenne magán rendelőben csináltatnod, egy implantátumnál nincs jelentős különbség az sztk és a magán között. Emellett nagyon figyelni kell a helyes szájhigiéniára, hogyha implantja van egy embernek. Bár, ha már 14 évesen kiesik az egyik középső fogad és voltál mar többször fogorvosnál, amikor injekció kellett (volna), ami többet sejtet, mint az évi 2 rutin ellenőrzés, akkor valószínűleg gondjaid vannak a szájápolással. Tehát vagy implant és egy dentál higiénikus/fogorvos segítségével elsajátítod a helyes szájápolás csínját-bínját, vagy megbarátkozol a foghíjas mosolyoddal.

(Amennyiben nem a hanyagság, hanem valamilyen betegség miatt romlanának a fogaid, akkor tekintsd tárgytalannak a szájápolásos részt. Bár ha olyan betegséged lenne, akkor mar szóba került volna a pótlás módja és lehetősége.)

- egy fogászati asszisztens -

2017. júl. 21. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :) Ès nem dohányhom, nincsenek szájápolási problèmáim ès semmilyen betegsègem sincs. +kevès èdessèget eszem(szinte nem is eszem) inkább vagyok gyümölcs/zöldsèg kedvelő.
2017. júl. 21. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!