Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szerintetek szemtelenség...

Szerintetek szemtelenség lenne a magánorvossal szemben?

Figyelt kérdés

Magán úton járok fogorvoshoz. Úgy indult, hogy az egyik fogam begyulladt a körzeti fogorvost kétszer kerestem fel soha nem volt rendelés. Egyébként mindig ilyen mesébe illő hol van hol nincs rendelés van nálunk a körzeti fogorvosnál, pedig amúgy nagyon jó orvos.

Gyorsan kellett hát egy megoldás, sztk-ba féltem menni, szóval kerestem egy fogorvost, aki ellátott még ha fizetnem is kellett érte.

A gyulladásból egyik baj követte a másikat és úgy voltam vele, hogy ha ez az orvos elkezdte, akkor csinálja is végig, Ő ismeri az előzményeket.

El is kezdte a kezelésem. Legutóbbi húzásnál (lassan egy hete) ugyancsak komplikált volt az ügy és letört a mellette levő fogamból egy darabot, mondta is, hogy majd tömni kell.

Van is időpontom a szabi utánra (igaz még a húzád előtt lebeszéltük a következô kezelést, akkor még ilyesmiről szó sem volt)

DE

Mostmár két hétig szabin lesz. A letört fogam pedig ahogy gyógyul a seb, mintha egyre érzékenyebb lenne. Figyelgetem és napról napra csúnyább, pedig nagyon figyelek a szájápolásra (3x mosok fogat, minden étkezés után, kiemelten a seb környékén + szájvíz), de ez eleve így megy nálam, hiába minden a fogaim sorra mindják be az unalmast. Arra gondoltam, hogy megcsináltatom a körzetissel azt a letört fogat. Nagy bunkóság lenne tőlem? Megharagudna a doki érte? Vagy ha elmondom, hogy kezdett fájni, akkor elnézi nekem?

Félek, hogy annyira megromlik, hogy azt is húzni kell. Nem akarok több húzást.



2017. júl. 22. 16:45
 1/3 A kérdező kommentje:
Bocsánat az elgépelésekért, a telefon nem a barátom.
2017. júl. 22. 16:53
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha az egészségemről lenne szó, pont telibesz...nám hogy megbántódik-e az orvos.

Nem küldöm el az anyukájába, szóval nem is lenne oka megsértődni. Te meg nehogy már KÉT HÉTIG nemhogy enni, de egyszerűen létezni se tudj fájdalom nélkül, mert szerinted csak annak a dokinak van privilégiuma a szádba. A te tested, te egészséged, nehogy egy idegen lelkicsipkéje legyen már a fontosabb!

Nyomás dokihoz :)

2017. júl. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nehogy azt hidd, hogy az orvosod is úgy van vele, hogy "jajj de kedves nő ez a Marcsi, már várom, hogy végre megcsinálhassam a fogát". Nincs olyan, hogy megharagszik, amiért máshoz mentél, amikor ő nem dolgozott. Nem kell szabadkoznod sem, hogy miért mentél a másik orvoshoz, elvileg egy orvosnak az egészséged az elsődleges szempont, úgyhogy nyilván ő sem várja, hogy két hétig szenvedj és rá várj.
2017. júl. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!