Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghuzás utan hány napig...

Tündi0212 kérdése:

Foghuzás utan hány napig gyulladhat be? Hány nap után nyugodhatok meg hogy nem fog mostmár begyulladni?

Figyelt kérdés
Tegnap húztak ki az alsó 6 ost be volt gyulladva mikor ki huzta akkor is jott ki belole genny! Elég nagy seb de félek hogy begyullad mivel gyulladt volt a fog
2017. júl. 28. 13:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem fog begyulladni. Ha tud hol távozni a genny akkor nincs gond, és most tudott. 2-3 nap és nagyjából helyreáll. Egy hét és a húzás helye is szinte teljesen begyógyul.
2017. júl. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kaptál rá gyógyszert? Dalacint szoktak erre adni.
2017. júl. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha begyullad az nem jó..

Gondolom nem mentél vissza az orvoshoz. Most már mindegy. Arra figyelj hogy ne piszkáld m ég véletlenül se és a vérdugó nehogy kijöjjön a sebből mert akkor szenvedni fogsz vele.

2017. júl. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tegnap huzták nem lüktet meg stb csak érzékemy ezert nem mentem vissza ! nem kaptam rá semmi gyógyszert! De hány napig gyulladhat be ? Egyébként nem piszkálom de a vérdugo az olyan mintha a sebben bele lenne alvadva a vér?/mert nekem olyan és a szélei sargásak egy picit ! Elég nagy huzás volt picit be is lilult az inyem :( ahigy feszitette ki emelovel ! Ha ki esik a vérdugo azt hogyan veszem észre üreges a seb vagy vérzik ?
2017. júl. 28. 19:29
 5/9 anonim ***** válasza:
Annak úgy kell kinéznie, ne piszkáld!
2017. júl. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha kiesik a vérdugó észre veszed, mert vérezni kezd erősen, illetve lyuk lesz a helyén. Ha begyullad azt onnan veszed észre, hogy 3-4 nappal húzás után is nagyon elkezd fájni.

Komplikált húzásnál minimális, gyógyszer nélkül is elviselhető fájdalom még belefér, nagyobb fájdalom már bajt jelez, olyankor orvoshoz kell menni.

A sebed most ahogy leírtad, jól gyógyul.

A fehéres, sárgás, szürkés elszíneződés a feketeségen normális.

Az ínyed ahogy kezd húzódni a feketeség (vérdugó) egyre kisebbnek tűnik. Egy hét után azt veszed észre, hogy egy lyuk van ott, aminek fekete a közepe. 2 hét után nekem szokott olyan érzésem lenni, mintha viszketne, erős kényszerem van, hogy a nyelvemmel piszkáljam, de nem szabad.

Ami fontos, hogy ne piszkáld semmilyen körülmények között. Az ínyt körülötte a sebtől kifelé puha fogkefével tisztíthatod, a sebet nem. 4 nap után kezdhetsz használni alkoholmentes szájvizet, de nem öblögethetsz. Csak beveszed a szádba és finoman arra billented a fejed amerre a seb van. Bent tartod a folyadékot egy kicsit majd vissza a fejed és ellentétes oldalon hagyod kifolyni. Nem köpsz, nem zubogtatsz, csak benn tartod és kifolyatod.

Ahogy húzódik össze, ha a lyukba véletlen belekerül ételmaradék, akkor se piszkáld. Normális esetben kiesik magától. Nekem legalábis eddig még mindig kijött. Ha nagyon nem akar kimenni, akkor hallottam olyat, hogy tű nélküli fecskendővel óvatosan ki lehet szívni belőle, illetve finoman vízzel kimosni, de inkább bíznám az orvosra.

A húzott fog nagyságától függően 4-6 hét mire összezár a seb.

2017. júl. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Még annyit, hogy egy hét után már teljesen nyugodt lehetsz. Akkorra már észre vehetően szebb lesz az egész, kisebb a seb, nyugodtabb az íny. A gyulladásra az összetévesztetetlen erős fájdalom utal.

Biztos lehetsz benne, hogy észre veszed, ha valami nem stimmel.

2017. júl. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen köszönöm! 2 napja hogy huzták de sokkat huzodott össze! Éles fajdalom nincs ! Remélem ebbe a pár napban nem lesz baj
2017. júl. 29. 08:04
 9/9 A kérdező kommentje:
De ha eddig nem gyulladt be akkor mar kicsi az eselye
2017. júl. 29. 08:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!