Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ínyevő baktérium lebontja az...

Ínyevő baktérium lebontja az egész belső felépítést?

Figyelt kérdés

1986-ban kaptam ínyevő baktériumot. Aki hasonlóan hozzám megkapta, rövid időn belül lesorvadt a szájpadlása, amire még protézist sem lehetett készíteni és meghalt. Én azóta harcolok a fogaimért, melyeket részben elveszítettem, mert az íny folyamatosan sorvad, pusztul, bomlik le. Jelenleg a fél szájpadlásom nincsen már, ezért a torkom összeszűkült, ami nagy fájdalommal jár. Tegnap felül az orrnyeregig ért már az ínnyem, nem maradt más, csak a két volt lapátfog közti kis dudor, ami nagyon fáj. Feltettem ma a felső protézist, bedagadt az orrom. Alul végig nem tartja semmi már évek óta, használok drága fogkrémet huszonöt éve, Gingisollal ecsetelek, Corsodyllal öblögetek, ezek tartják a fogakat. Ha alul is kiesnek, összeszűkül teljesen a torkom.


Meddig tart az ínyevő baktériéum pusztítása, megy tovább az arcüregbe is? Mit tehetnék, a fogorvosok nevetnek rajtam, hogy örököltem?


2017. aug. 1. 18:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Pontosan mit értesz ínyevő baktérium alatt? ANUG/Noma/Vizirák, amire gondolsz?
2017. aug. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem találtam ínyevő baktériumot neten!

Mit tenyésztettek k.?

2017. aug. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy semmit sem tenyésztettek ki, mert amióta a Hunnia börtöntől 1986-ban ezt a csapást megkaptam, hiába jártam vele fogorvosoknál, főleg maszek alapon, senkit sem érdekelt, még eddig néven sem volt nevezve, mint ahogyan Te belinkelted ezt az oldalt, vagyis ismerik már az összes lefolyását. Mikor megkaptam, teljesen legyengültem, a vörösvérsejtem pusztult a szervezetemben, remegtem egyfolytában, szédelegve jártam, vagyis nem függött össze a fogmosással, mert nagyon tiszta voltam mindig. Már hallottam, hogy a pesti orvosok maszek alapon a kezdődő betegséget tudják kezelni, kitisztítják a pakkokat, melyek nekem 1995-ben jelentkeztek, összefogják a szétcsattant ínnyet, természetesen sok pénzért csak, ami nekem soha nem volt. 1995-ig nem voltak pakkok, nem vérzett soha, akkor kaptam egy újabb merényletet, ezután a tokok alatt az ínnyem teljesen lesorvadt felül, leestek a tokok, nem volt vérzés szintén. 2004-ben már gennyes váladék ürült az egyik fogamból felül, melynek hatására kifordult a fog, de ezt megelőzően az egyik orvos közölte velem, hogy be vannak tokozódva a fogaim, amit nem értettem, hogy tele voltak végig patológiákkal, melyeket a miskolci megyei kórházban kaptam. Már itt nem volt segítségem, mikor kivésték a fogaimat felül, a bal szemfog alól hatalmas férget emeltek ki, ez ellen már védekezni nem tudtam. Ezt követően felül protézisem lett, alul kettéváltak a fogak alatt az ínyterületek, fenn a protézis alatt csontsorvadás indult el, mely a tegnapi nap tetőződött, az orromig elpusztultak a szövetek. Ennyi a kórlefolyása, mellyel hiába fordultam orvosokhoz, egyetlen egy akadt, amelyik Vagothyllal húzta össze az ínnyet. Ezért neveztem el ínyevő baktériumnak, mert többen 1986-ban megkapták, de meghaltak, miután a szájpadlásuk is lesorvadt és attól tartok, hogy megy tovább az arcüregre. Köszönöm szépen figyelmedet!
2017. aug. 2. 06:01
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy ez baktérium e egyáltalán, ha féreg ia volt. Lehet férgesség.
2017. aug. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Amugy tenyesztést kellene csinálni.
2017. aug. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, kellett volna már régen, de viháncolva vésték ki a fogaimat, mikor patológiákat kaptam felül a megyei kórházukban. Már csak az érdekel, hogy a csontsorvadás a fogak helyén a szájpadlásnál, mely félig van már, s az arcüregben megy-e tovább. Köszönöm szépen!
2017. aug. 2. 17:00
 7/10 anonim ***** válasza:
Egy röntgen ill cbct vel kiderülne.
2017. aug. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Röntgen? CBCT? Hogy a fenébe jön ez ahhoz, hogy vajon milyen baktériumról beszél a kérdező? Arról nem is beszélve, hogy ha tényleg évtizedek óta fennáll ez a gond, nem létezik, hogy ne készült volna rtg, akár más okból, pláne több orvosnál.

Kérdező: milyen terápiát kaptál eddig? Kellett e antibiotikumot, pl Kliont szedned? Volt e valaha korábban sugárterápiád, kaptál e biszfoszfonátot az életedben, amit néhány éven belül követett foghúzás?

2017. aug. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A cbct úgy jön ide,hogy látni lehet a fertőzésnek a kiterjedését! Okostojás
2017. aug. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Baktériumra gyógyszer kell
2017. okt. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!