Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon be van gyulladva a...

Ivett Eszter kérdése:

Nagyon be van gyulladva a fogam, ilyenkor mit tud csinálni a doki?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nemrég kilyukadt egy fogam, elmentem SZTK-n, az a doki nem mondott semmit, nem tisztította ki, csak betömte.

Most 1 hét múlva úgy be van gyulladva, hogy a szememet is alig tudom kinyitni, beszélni is nehezemre esik, és nagyon fáj ha hozzáérek.


Most magándokihoz megyek, mert ahhoz a másikhoz többet nem megyek vissza.

Mit tud csinálni vele?


1 hét múlva megyek nyaralni, nem akarom, hogy akkor is fájjon.


Köszönöm a válaszokat!



2017. aug. 2. 09:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nem frontfog, valószínűleg kihúzza. Ha az, akkor kezeli, de az nincs készen egy hét alatt.
2017. aug. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A szemfogam melletti fogam az.

A doki is megy szabadságra jövőhéten már.

2017. aug. 2. 09:44
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanígy jártam, tömés után egy hétig fájdalom, aztán feldagadt az arcom. Visszamentem, érzéstelenítés nélkél elkezdte gyökérkezelni a fogam a doki - egyáltalán nem fájt - kaptam bele antibiotikumos tömést, egy hét múlva kell visszamennem, folytatja a kezelést. A duzzanat fokozatosan megy le, a fájdalom enyhül, hála az Égnek! Menj minél előbb a magánorvoshoz, ne szenvedj!!!
2017. aug. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Antibiotikumot ad
2017. aug. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem ad antibiotikumot. Egy jó orvos megnyitja a gyökércsatornát, kitisztítja, és helyileg, fogba ad antibiotikumos tömést, ami gyorsan és hatékonyan csökkenti a gyulladást, gyorsabban mint a foggyökerekre kevésbé ható antibiotikum tabletta.
2017. aug. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!