Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha a fenti középső metszőfogam...

Ha a fenti középső metszőfogam között rés van azt fogszabályzóval össze lehet húzni csak úgy?

Figyelt kérdés

A kérdés azért tettem fel mert az egyik ismerősömnek ilyen a foga és azt mondta hogy csak úgy tudják összehúzni ha kivágnak egy darabot az ínyéből.

Ha csak úgy lehet hogy kivágnak egy darabot akkor az később látszódni fog?



#fogszabályzó #metszőfog #középső metszőfog
2017. aug. 12. 17:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Amikor a fogak közti rést összehúzzák, akkor az ínynek mennie kell valahova, általában "lekúszik" a fogak közti völgyben. Nekem jó 2-3 mm-es rés volt a fogaim között, és nem ilyen beavatkozásra szükség. Az alsó fogaimon azonban nagyon felkúszott az íny, de az is a fogszabályzó levétele után egy hét alatt teljesen visszahúzódott, és a helyére került.


Ha a fogorvos az íny vágást mondta, az nem hiszem, hogy véletlen. Mindenesetre, ha összehúzzák a fogakat, nem hiszem, hogy feltűnően látszódni fog ott valami.

2017. aug. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia! Több ismeősömnek is volt, illetve van olyan problémája hogy feltűnő rés volt/van a két középső metszőfoga közt. Köztük egyetlennek sajnos csak műtéttel lehetne helyrehozni. Többieknek pedig az állandó fogszabàlyzó viselése könnyen segített... nem tudom hogy van ez, egyénfüggő. Gondolom függ az állkapocs méretétől meg a fogak állásától. Mindenképp csináltass röntgent.
2017. aug. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!