Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés nem töméssel?

Gyökérkezelés nem töméssel?

Figyelt kérdés

Főként tapasztalatokra lennék kíváncsi. Az orvos azt mondta, hogy (1) vagy sima tömés lesz a gyökérkezelt fog tetején, (2) vagy korona, (3) vagy egy lehetőség, hogy amennyit csak lehet, megmentenek a fog tetejéből (nem fúrja feleslegesen), mintát vesznek a fogakról, és ez alapján valamilyen implantátumot csinálnak a lyuk helyére.

Mi lehet ennek a neve? Valakinek csináltak már ilyet?



2017. aug. 15. 03:26
 1/3 TR75 ***** válasza:

Szerintem az inlayre gondolt a fogorvosod.

Olyasmi, mint egy tömés, viszont fogtechnikus csinálja minta alapján. A fogba ragasztják, annyira pontosan tudják a színét kialakítani, hogy nem lehet a fogtól megkülönböztetni.

Vagy felépítik a fog hiányzó részét (ha sok hiányzik, akkor csapos megoldással).

Gyökérkezelt fogat nem szoktak simán tömni. Gyökértömést végeznek rajta, tehát a gyökércsatornát is tömik.

2017. aug. 15. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, erre gondolt, köszi!


A sima tömést úgy értem, hogy gyökértömés + a "lyuk" felépítése de sima tömésnél alkalmazott anyaggal. Remélem jól értettem.


Erről az inlay-ről tudnál valamit mesélni? Ha van egy lyuk, amibe beletesznek egy inlayt, akkor az hogy fog pl. zárni? Vagyis nem tudom elképzelni, mert ha túl nagy, akkor nem fér be, ha túl kicsi, akkor meg bacik stb. bekerül, így az sem jó :( hogy működik ez?

2017. aug. 15. 15:20
 3/3 TR75 ***** válasza:

Az inlay helyét direkt úgy képezik ki, hogy simán belemenjen a kész betét.


[link]


Az a lényeg, hogy pontosan illeszkedik. Beleragasztják a fogba, tehát nem lesz rés vagy ilyesmi. Előnye az is, hogy kevesebb egészséges állományt kell eltávolítani a fogból, mint ha tömnék.

Sokféle anyagból készülhet, kerámia, fémkerámia, műanyag, nemesfémek, akár 24 karátos arany. És azt mondják, tartós is.

2017. aug. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!