Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Korona vagy híd esetén elkerül...

Korona vagy híd esetén elkerülhetetlen az erős szájszag?

Figyelt kérdés
Több emberen is észrevettem, akiknek van ilyen jellegű fogpótlása, hogy bár mosnak rendesen fogat és nem is dohányoznak, ennek ellenére állandóan annyira büdös a leheletük, hogy normál beszélgetés közben is érzem folyamatosan. Tudom, hogy ezeket alaposabban kell ápolni a rendes fogaknál, de vajon náluk miért van ez? Elkerülhető ez a jelenség "reális mértékű" szájápolással? Van különbség e tekintetben a porcelán és a modernebb cirkon koronák/hídak között?
2017. aug. 20. 13:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Természzetesen elkerülhető. Ha pedig megvan, akkor az alapos szájhigiénáról nem eszéletünk.
2017. aug. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem nemrég tettek fel hidat, de mivel alatt egy fog még beteg lett, így még mindig csak ideiglenesen van felragasztva. Én nem érzem, hogy büdös lenne, mosom rendesen, vettem interdentál fogkefét, hogy a hídrést is tudjam tisztítani, vettem szájzuhanyt is. Reggel-este bizony 20-25 perces procedúra a teljes szájápolás.

Legutóbb három hét szünet volt két kezelés között, és mikor levette a hidat, azt hittem behányok attól a szagtól, ami megcsapott. Teljesen elkeseredtem, hogy akkor ezt más is így érzi? Akkor ugyan megnyugtatott az orvos, hogy azért ilyen, mert csak ideiglenesen van felragasztva, ha végleges lesz, akkor nem tud alámenni semmi. De azóta is erre gondolok, és rettegek, hogy esetleg más tényleg büdösnek érzi a számat. Amit tudok tenni, az a rágózás.

2017. aug. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 mi a fene ***** válasza:
Rendes szájápolás esetén nem lesz kellemetlen lehelet. Az biztos, hogy a tövénél jobban kell surolni, és lehet kapni drogériában ilyen kis szerkenyűt, amivel a beragadt ételt/általában csak a hús ragad alá/ ki lehet piszkálni.
2017. nov. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 mi a fene ***** válasza:
Utolsó vagyok. Azért kell kb. 10 évenként a hidat, vagy koronát cserélni, mert idővel az íny zsugorodik, és könnyen alámegy az étel, Azért van szag.A másik, hogy minta vételnél nekem az orvos a fogtőhöz körbe betamponál egy "madzagot", ezáltal ott lesz egy vájat, és sokkal jobban fel tudja nyomni a pótlást.Régen nem igy csinálták.
2017. nov. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!