Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsesség fogak eltávolítása?...

Bölcsesség fogak eltávolítása? Nektek hogyan történt?

Figyelt kérdés

Van 4 bölcsességfogam, de még nem nőttek ki. Fogszabályzót szeretnék és ki kéne operálni mindet. Elvileg lehet altatásban. Hogyan altatnak? Kapsz egy szurit? Vagy valami csövet dugnak le? Mennyire faj

? A varrat meddig van bent? Hogy lehet addig enni? Egyszerre mind a négy vagy inkább kettesével. Ugye nem kell ottaludni? Bedagad? Van valami kockázat? Szájsebész csinálná a fogorvos ajánlására? Suliból nem akarok kihagyni ezért az ősziszünetre gondoltam. Egy hét kb elég h vissza tudja menni utánna suliba? Sportolni meddig nem lehet?



2017. aug. 21. 22:43
 1/9 anonim ***** válasza:

hát van az altatás ami intravénásan történik, szóval úgy képzeld el mintha infúziót kapnál.


Amúgy választhatod a szedációt is az lazább mint az altatás. kapsz egy kis maszkot az orrodra és kéjgázt szívsz.

2017. aug. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem kettőt szedtek ki ezidáig. A jobbfelső égyszercsak elkezdett fájni mert beszuvasodott. Azt a Szentkirályi utcai fogászaton szedtek ki ingyen. Egy szuri és simán kihúzták. Nem kellett varni sem. A jobb alsón félig rajta volt az így és néha begyuladt mert bement a mocsok alá. Ezt egy magán szájsebész szedte ki 25000ert. Itt is egy szuri korbevágta az inyt fogó val kihúzta. Osszevarta 10 napig volt bent a famíliából és rém idegesítő volt. Foghuzas után pár napig tejterméket nem lehet enni inni. Szinten pár napig nem lehet emelni mert ki szakadhat a várat.
2017. aug. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigieket, az a baj ha így kapok fogazabalyzot és utána kinő akkor nem ért semmit mert szétnyomja. Nekem viszont még nem kezdett el kinőni. Írhattok még ha valakinek van tapasztalata vagy egyéb.
2017. aug. 21. 23:02
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem kell emiatt igazán kihagyni semmit, akkor se ha varrják. Ha péntekre időzíted, az elég, max a tesit kell kihagynod. Nyilván nyűg, amíg bent van a varrat, lehet vele enni is. Persze lehetnek egyéni eltérések, biztos van akit jobban zavar, mást meg semennyire.
2017. aug. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nyűg, amíg bent van a varrat, *de ennél nem több; lehet vele enni is.
2017. aug. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha nem nőtt ki, akkor viszont műtét, ahol felvágják az ínyedet és kivésik a fogat.


Szarügy, és nehezebben is gyógyul, de ha vigyázol rá - nem fertőzöd el a sebet (nem rágsz azon az oldalon, pár napig tejtermék tilos, nem öblögetsz a vérdugó miatt, nem piszkálod), akkor gyorsan gyógyul.

2017. aug. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi irhattok még. A műtét akkor altatasban és szájsebész csinálja. Nem kell bentmaradni vagy ilyesmi? Akkor gázzal elaltatnak és semmit sem érzek? Még sosem volt semmi műterem vagy ilyesmi úgyhogy nem nagyon tudom hogy megy.
2017. aug. 22. 11:09
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha altatnak akkor bent kell maradni. Nekem az alsókat kellett kivenni, maszek csinálta, eszébe se jutott volna egyszerre a kettő, mert így is alig tudtam enni, műtét után másnap egyáltalán nem is, sírtam egy párszor, annyira fájt, égett az egész állkapcsom, nyilallt, belilult az arcom, duplájára dagadt a pofám meg a nyakam is kicsit.
2017. aug. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A kórházban mindkettőt egyszerre akarták.
2017. aug. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!