Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Te járnál fogat kezeltetni...

Te járnál fogat kezeltetni (tömés) végzős fogorvostan-hallgatóhoz?

Figyelt kérdés
2017. aug. 22. 01:52
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
Soha nem bíznám magam tanulóra, akkor se ha végzős.
2017. aug. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
46%

Végzős fogorvostanhallgatóként mondom, hogy igen, merném tanulóra bízni magam (és már meg is tettem egyébként). No nem azért, hogy magamat reklámozzam, van én nekem elegendő betegem, azért a legtöbb ember nem tartja olyan különlegesnek magát, hogy ne vállalja egy tanuló munkáját, pláne ha a pénztárcája amúgy sem enged meg ennél "jobbat".

Azonban azt érdemes tudni, hogy a tanulók szakorvosi felügyelet alatt dolgoznak, csak a tudásuknak megfelelő esetet kapnak, azt is állandóan ellenőrzik. Egy egyszerű tömés elkészítése is csak úgy mehet végbe, ha a főbb munkafolyamatoknál a szakorvos ránézett, minden rendben volt e. Nem tudom másként mondani, effektíve nincs mit elrontaniuk a tanulóknak. Hozzáteszem, a munkájukra jegyet vagy vmilyen értékelést kapnak, tehát érdekük is a legjobb tudásuk szerint dolgozni.

Illetve olvasgatván ezt az oldalt rájöttem, hogy nagyon nagy félreértések vannak. Például 10-ből 9 ember a magándokira esküszik. Úgy látszik azt már nem tudják, hogy magánpraxisban való munkához semmi sem kell egy diplomát leszámítva. A felettem végzett évfolyam több mint felét várta otthon jól bejáratott magánpraxis, habár még a pecsét sem száradt meg a diplomájukon. Szeretném megkérdezni, hogy egy végzős hallgató tudása áprilisban mitől kevesebb, mint októberben fogorvosként, amikor kézhez kap minden engedélyt ahhoz, hogy dolgozhasson? Április végén ugyanis véget ér a szemeszter, diplomaátadó július közepén, a papírok, pecsét és egyéb dokumentumok elintézése pedig hónapokig tart. Magyarán van egy félév szünet, amíg betegre rá sem teszi a kezét. Sokkal inkább "át van verve" az az illető, aki elmegy egy ilyen orvos kezei alá, aki rutintalan, pont annyi a tudása, mint az egy évvel alatta lévő társáé, csak épp szakorvosi felügyelet nincs mellette, és komoly pénzeket fizet az esetlegesen gány munkáért a páciens. Azért a munkáért, amit akár ingyen is megkaphatott volna. Úgyhogy én óvatosan bánnék az ilyen kijelentésekkel, hogy "hallgatóhoz soha", mert nagyon úgy tűnik az emberek nem is tudják, mit kapnak valójában a pénzükért.

Zárásként azért kihangsúlyoznám, hogy nem minden magán praxis ilyen és amúgy vannak amúgy nagyon ügyes fiatal kollegák is, akiket előbb felkeresnék, mint más 30 éve praktizáló, de kritikátlan stílusban és minőségben dolgozó fogszakorvost.

2017. aug. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!