Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi értelme "idegölőt" beletenn...

Elite man kérdése:

Mi értelme "idegölőt" beletenni a fogba?

Figyelt kérdés
Ma reggel 8 kor voltam fogorvosnál, megállapította, hogy gyökérkezelni kell. Aztán utána felfúrta teljesen a fogamat ( ami még nem fájt).. megbökte egy tűvel utána ott az idegeket és majdnem meghaltam. Utána tett bele egy injekcióval úgynevezett "idegölőt" és azt mondta , hogy holnap menjek is vissza 8 ra , mert nem fog egyáltalán fájni , ez igaz ? Mert ilyen módszerről még nem hallottam.

2017. aug. 26. 09:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Lehet, tudja mit csinál, de én sem hallottam még ilyenről. Nekem is az ideget egy géppel szedte ki reciproc vagy mi a fene a neve. Utána kaptam gyógyszeres és ideiglenes tömést.


Egyébként most fáj?

2017. aug. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem fáj , semmi baja :D
2017. aug. 26. 11:35
 3/8 anonim ***** válasza:
Velem ugyanez volt, de nekem 1 hét múlva kellett visszamenni és akkor már injekció nélkül sem éreztem a gyökér tisztítását, semmi fájdalom nem volt.
2017. aug. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Remélem tudja az orvosom, hogy mit csinál, így is eléggé félek
2017. aug. 26. 14:36
 5/8 anonim ***** válasza:
Az idegölő,ahogy a neve is mondja kiöli az idegeket,igy utána azt eltávolitják gyökérkezelőtükkel.Nekem is igy csinálták,de nem másnapra hivotak vissza,mert ugy tudom kell pár nap vagy hét,hogy az idegöl kifejtese a hátását.Néhány nap mindenképp kell,de lehet valami lóerős orvossággal dolgozik a dokid azért hivott vissza már holnap.
2017. aug. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Engem is később hivtak vissza

Addig olyan büdös volt a szám hogy majd meghaltam

2017. aug. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Beatrix0522 ***** válasza:
Nekem is az van benne...Bàr nekem a doki azt mondta 2 napig fájni fog...bár be is volt/van gyulladva...elvileg nem kellene h fájjon ha volt elég idő h kiölje az ideget...nekem elment a dokim szabira így 1 hónapja benne van de 5.-én végre tovább lépünk...sajnos nekem néha nagyon belenyilal, és folyik az orrom, marékra jön a hajam...de nemsokára vége
2017. aug. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nekem amit csinált hatott!! Egy nap alatt érzéstelenítette az idegeket, egy kicsi fájdalmat nem éreztem :)
2017. aug. 28. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!