Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon gyorsan kialakul a...

Nagyon gyorsan kialakul a fogkő nálam, hiába szedetem le. Van értelme használnom Listerine szájvizet, vagy felesleges pénz kidobás?

Figyelt kérdés

2017. aug. 19. 19:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Hamarosan nekem is le fogják szedni, utána én is szájvizet használok majd. Szerintem egy próbát megér.
2017. aug. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Duenna ***** válasza:
A fogkő főleg éjjel képződik a nyálból, amiben ásványi anyagok vannak, ezek éjjel lerakódnak a fogakra. Nem kell aggódni, nem képződik túl sűrűn, időnként le kell szedetni a fogorvossal, és sokáig rendben lesznek a fogak.
2017. aug. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A Kisterin nem egy drágas dolog, használd, de fogkövet a fogászaton szednek le, ha hajlamos vagy rá, akkor félévente menj.
2017. aug. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A fogkő megelőzés titka a megfelelő fogmosás. Az ott maradt lepedékből alakul ki a fogkő. Tehát nem jól mosod a fogadat. Minden főétkezés után fél órával fogat kell mosnod. Napközben meg rágózhatsz is (ez is segít). A fogkövek miatt lehet gyulladt az ínyed is tehát a Listerine-s száj vizet nem ajánlom. Fogkő leszedés után sem jó. Főleg az alkohol verziója nem. Inkább cserszömörcés száj vizet használj. Ez megfelelően tisztítja a szájüreged és az ínyed illetve jó az ínygyulladás ellen is.


Fogmosásra vegyél elektromos fogkefét. 10 ezer forintért már lehet kapni Oral B-ből jókat. Illetve használj mellé fogselymet. De a selymet is megfelelően kell tudni használni. Majd utána nézel, hogyan kell. Neten biztos van egy csomó cikk róla.


Ha esetleg nem akarsz elektromos fogkefét, akkor kérj ilyen festékes patront a fogorvostól, hogy a festék rámegy a fogadra ( nem tudom hirtelen mi a neve). És amikor mosod a fogadat és befejezted akkor ha belenézel a szádba és ahol van festék akkor ott nem mostad elég jól és még mosnod kell. Így meg tudod tanulni, hogyan kell mosnod, hogy jó legyen.


Remélem segítettem.


Plusz tanács. Alkoholt, Dohányzást, Kólát csökkenteni vagy teljesen elfelejteni.


És ha ezeket betartod nem lesz gondod idős korodig a fogaiddal. :)

2017. aug. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!