Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fáj, ha valakinek letörik a...

Fáj, ha valakinek letörik a felső front foga?

Figyelt kérdés
Szeptembertől fogorvosnak tanulok, de már most szenvedéllyel tölt el a fogak egészsége. Kérdésem pedig az, hogyha valakinek a maradandó felső frontfoga törik le (akár balesetből, akár étkezés során) hosszan tartóan fáj, vagy ez elmúlik magától? Ugye ez a fog egy gyökércsatornás, ha elhalnak az idegek a fájdalom megszűnik? Köszönöm a választ, főleg akinek tapasztalta is volt ilyenben.

2017. aug. 27. 14:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok szakember, de saját tapasztalatból tudok nyilatkozni. Egyszer egy akkorát ugrattam bicajjal, hogy kettétört a váz. Lefejeltem a kormányt és kitört a bal felső 1-es fogam. Annyira fájt, hogy majd' beszartam, de csak kb 1-2 óráig. Aztán megnyugodott, és nem fájt. Szerintem még haraptam is a kiálló gyökérdarabbal.
2017. aug. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Frontfoggal nincs tapasztalatom.Nekem egyik alsó rágófogam egy darabja tört inyig, az nem fájt azt hittem először a tömés esett ki,mert mozgott le-föl.Szerencsére fellehetett épiteni tömőanyagból azóta szuperul funkcionál.
2017. aug. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtök válaszát! Első, annyira érzéketlenné vált, hogy semmilyen érintésre nem fájt? Egyszerű pótlással helyre hozták? Ha igen, akkor hogyan csinálták meg?

Második, ha jól sejtem akkor ez egy már elhalt, kezelt fog volt?

2017. aug. 27. 15:53
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az őrlő fogam tört le, pontosabban a jobb hátsó. Amikor letört belőle egy darabka az ínyig elég nagy darab akkor nem fájt, sőt véletlen vettem észre a nyelvem odaért akkor tűnt fel hogy valami nem oké. Saját hülyeségem miatt nem mentem el fogorvoshoz régi rossz emlékek miatt, és addig húztam az időt hogy eltelt jó 2 hónap amikor hirtelen elkezdett fájni. Másfél napig szenvedtem vele, mert pont akkor jött rám amikor hétvége volt és hétfő reggeli rendelésig kész pokol volt az életem, aludni sem bírtam, fogászati ügyelet elég messze volt innen. Mondom én azért el nem indulok így hideg vízzel szinte 5 percenként öblítettem az legalább segített valamennyire, plusz bevettem egy erős fájdalomcsillapítót ami sokat tompított a fájdalmamon. Bár éjszaka az sem használt már, így alig vártam hogy eljussak a fogorvosi rendelőig ahol a doki megállapította hogy legjobb kihúzni, mert ínyig tört a fogam és látta már szabad szemmel hogy a fogam tovább fog törni mert volt még rajta egy repedés ami érte az idegszálakat és annyira be voltak már gyulladva hogy ha elhaltak volna akkor is fájt volna mert azok elkezdenének rohadni amik tovább rontják a helyzetet, valami ilyesmit magyarázott.

Aztán vésés módszerrel kihúzta a fogam, szerencsére minden teljesen simán ment, gond nélkül kijött, jó nagy gyökere volt, és nem is maradt benne semmi. Aztán utána már csak az utólagos fájdalmak voltak amiket már meg sem éreztem annyira megkönnyebbülés volt a foghúzás. Foghúzás után hazamentem és egyből házi pálinkával öblítettem ami összerántotta szinte, és elállt a kis vérzés, szépen össze is húzódott, rá pár órával később már el is felejtettem az egészet. A fogdoki mondta hogy mázlim volt hogy az ínyem nem dagadt fel és nem gyulladt be, mert akkor nem húzhatta volna ki rögtön hanem antibiotikumos kezelést adott volna hogy a gyulladás és a duzzanat lemenjen.

2017. aug. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Kezelt fog volt, de nem halt el-röntgenen minden rendben volt,szerencsére a pulpa nem sérült igy nem kellett gyökérkezelni
2017. aug. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is letört egy kis darab az egyik felső metszőből, de akkor se éreztem, máskor sem, csak feltünt, hogy nem ilyen volt előtte
2017. aug. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!