Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hány implantátum kell egy...

Hány implantátum kell egy teljes alsó, felső híd fogsor megtartásához?

Figyelt kérdés
Illetve, lehet-e olyat h a híd egyik része implantátum másik pedig hagyományos fog?

2017. aug. 24. 12:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szakember, de szerintem egy teljes sorhoz minimum 3 gyökér kell, de inkább 4. Nyilván arányosan elosztva. Jobb-bal oldalon hátul 1-1 elől is 1-1, legjobb a szemfogak. A hidakat fel tudják építeni/ragasztani saját "gyári" gyökerekre is, ez alap. Akkor kell implantátum, ha pl. hátul se fog, se gyökér nincs már, mert elől hiába van, nem lóghat a levegőben az egész hátsó sor, mert rágáskor letörne, vagy mint egy emelő, kiemelné az első fogakat. De azt simán meg tudják csinálni, hogy elől a saját fogakon támaszkodik, hátul meg egy saját gyökéren. Az a lényeg, hogy legyen min támaszkodnia.
2017. aug. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bocsánat, a végén azt akartam írni, hogy elől saját fogon támaszkodik, hátul meg egy implanton.
2017. aug. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

All-on-four technika esetén 4 implantátum/állcsont szükséges. Ilyenkor a pótlás nem csak fogakat tartalmaz, hanem ínyt is.

Hagyományos implantátumokra készült körhíd esetén 6-8 esetleg 10/ állcsont az a mennyiség, ami biztonságosan megtartja a pótlást.

Implantátumot saját foggal nem szerencsés összekötni, mert eltérőek a mechanikai/ a csontban való rögzülés különbözősége miatt/ tulajdonságok.

2017. aug. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat.

Akkor pl ha nem lesz egy fogam se, célszerű kb 8 hagyományos implant /állcsontonként. Az össz 16 implant ami kb 2,5 millió forint és szörnyű fájdalom. Te Jószagú úristen. Az milyen implant ami tartalmaz ínyt is?

28 éves vagyok, de nagyon romlanak a fogaim, kb minden 3. gyökérkezelve van, és van húzott fogam is... Eddig inmplanton gondolkoztam a huzott fog helyére, de lehet a porcelán hídnál maradok. Nemtudom anyagilag melyik éri meg jobban hosszútávon a porcelán híd vagy az impantátumos híd. Öregkoromra nem szeretnék kivehetős protkót...

2017. aug. 24. 13:53
 5/7 anonim ***** válasza:

Figyelj, olyan nincs, hogy 3 percen belül kihullik az összes fogad. :)

Szerintem amikor szükséges akkor egyenként kérj implantot. Mondjuk 5 év múlva ha esetleg húzni kell egy fogat, ahelyett, hogy lecsiszolnák a mellette lévőket és hidat tennének rá, inkább költs implantra. Hiába olcsóbb a híd, ha benne megsérül egy tartó fog, akkor fújhatod az egészet.

Ha egy implant mellett veszíted el a fogaidat, arra még később is lehet 'építkezni'.


Nekem 18 évesen kettő implantot is tettek be, mert ilyen kis genetikai hulladék vagyok, hogy hiányzik két fogam is. :D Szőke törékeny kislány voltam, de egyáltalán nem viselt meg, fél óra alatt kb. kész is volt mindkét beültetés.

Felmerült nálam is a híd, de ugyanezt mondta el az orvos amit ide leírtam.

2017. aug. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok, kiegészíteném, hogy ne legyen off.


4 implant kell minimum, hogy megtartson egy egész fogsort. Szóval összesen 8 db, 4 felül, 4 alul.


Egy implant pedig 1-3 'fogat' tart meg.

2017. aug. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, az éri meg a legjobban, ha fokozatosan egy egy implantot tesznek.

Az all on four esetében a pótlás tartalmaz ínyt, nem az implant. Guglizz rá. De a te esetedben ez nem opció, mert az a teljes fogatlanságra megoldás.

2017. aug. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!