Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fekete fogkő ellen mit lehet...

Fekete fogkő ellen mit lehet tenni? (lent)

Figyelt kérdés

Van valakinek valami bevált praktikája rá?

Voltam fogorvosnál vele ő azt mondta le kell szedetni havonta.Nagyon zavaró már mikor mosolygok és olyan mintha mákos lenne fogam pedig nem rendessen mosom napi 2× elektromosfogkefével.



2017. szept. 4. 18:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Fogporral moss fogat. Zománcnak nem tesz jót.
2017. szept. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%
Nincs más megoldás, le kell szedetni.
2017. szept. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A legalaposabban a fogorvos tudja leszedni. Otthon annyit tudsz tenni hogy időnként lepolírozod az elektromos fogkefével és egy szemcsésebb fogkrémmel (pl. blendamed proexpert). Fogkefének pedig a cross action pótfej az amivel a legjobban be tudsz férni a szűk helyekre. Nekem ez vált be, mivel én vasat szedek és emiatt vannak ilyen fekete lerakódásaim. Ha túl gyakran csinálod ezt az erősebb polírozást, az tönkreteheti a zománcot és irritálhatja a nyálkahártyát, ezért heti 1-2 alkalomnál többször nem szükséges. A másik ami sokat tud segíteni az a lila listerine-es öblögetés. A corsodyl azért nem jó, mert az is okoz elszíneződést.

A fogközökből pedig ilyen fogköztisztító kefével [link] tudod kiszedni. Többféle vastagságú van (színek jelzik), ezért először vegyél egy olyan csomagot amivel mindet ki tudod próbálni.

2018. jan. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddig válaszoakt jöhetnek még
2018. jan. 2. 16:51
 5/5 anonim ***** válasza:

én nem csiszolnám a fogamat semmilyen szemcsés anyaggal, később nagyon meg fogod bánni.

szerintem próbáld ki az oil pullingot, lassú módszer, de sokaknak bevált.

arra is rá kéne jönni, mitől van ez a sok fogkő. kávé/tea, kemény víz, stb. stb.

2018. ápr. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!