Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Begyulladt a fogínyem, bedagad...

Begyulladt a fogínyem, bedagadt az arcom. Ha csak gyulladáscsökkentőt használok elmúlik? Mennyi idő? Félek fogorvoshoz menni. -negatív kommentek légyszi ne

Figyelt kérdés
2017. szept. 7. 22:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A foggyökér lehet, ha feldagadt az arcod. Nem fog elmúlni, gyökérkezeléssel megmenti egy jó fogorvos még 20 évre. Valószínű gyulladáscsökkentőt is ad, de a kezelés is kell.
2017. szept. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
58%

Hidd el, ha már arcduzzanat is van, az már nem játék.

Elmész fogorvoshoz, nem fog hozzád nyúlni, csak gyulladáscsökkentőt ír fel. Vény nélküli gyulladáscsökkentő is használ, csak lassabban. Pár nap és a gyulladás lemegy.

Ezután, ha nem mész vissza kezeltetni, akkor jó eséllyel újra be fog gyulladni. Lehet egy hónap múlva, lehet csak egy év múlva, de az a gyulladás rosszabb lesz, mint a mostani.

Majd már te magad fogsz könyörögni, hogy húzzák ki.

A félelem nagy úr, tudom, de jobb most leküzdeni, mint megvárni, hogy egy nagyobb félelm írja felül és már a szövődmények miatt kelljen aggódnod.


Tapasztalatból beszélek. Én is féltem. 5 év alatt 2x gyulladt be a fogam, a cataflam elmulasztotta mindkét alkalommal, nem mentem vissza soha. Azután begyulladt újra, majd mikor elmúlt akkor egy hétre rá újra, majd újra. Azt a kínlódást nem kívánom senkinek.


Keress egy orvost, akiben meg tudsz bízni és kezeltesd, hidd el jobban jársz, ha időben kezded.

Jobbulást!

2017. szept. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
58%
Gyulladáscsökkentő csak ideiglenesen viszi le, max 1 hónapig, utána újra fájni fog. Ez nem ínygyulladás, mert attól az arc nem dagad be, menj mielőbb fogorvoshoz, ameddig még menthető a fogad.
2017. szept. 8. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én azt mondanám, hogy a gyulladáscsökkentő nem fogja levinni. Antibiotikum valószínűleg igen, de attól még nem oldódik meg a probléma.


Én olyan voltam, hogy 15 évig nem mertem elmenni fogorvoshoz, annyira durva fóbiám volt. Közben a problémák egyre szaporodtak, én is láttam, hogy mennek tönkre a fogaim, de ez a félelmet csak erősítette. Aztán egyszer lett egy ilyen durva gyulladás, hogy a bal arcom a duplájára nőtt és valami kegyetlenül fájt, na, akkor mondtam azt, hogy fóbia ide vagy oda, meghalni azért nincs kedvem (tudniillik ez is benne van a pakliban, amikor baktériumok burjánzanak az emberben), úgyhogy kerestem egy szimpatikusnak látszó fogorvost és megcsináltattam mindent, de tényleg mindent. Vagy egy fél évig heti egy-kétszer voltam a fogorvosnál, egy kisebb vagyont hagytam ott, de a fogsorom rendben van és a fóbia elmúlt. Azóta szorgalmasan járogatok kontrollra meg fogkőleszedésre, hogy ki ne alakuljon még egyszer az előző állapot.

2017. szept. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sajnos a gyulladáscsökkentőtől nem fog elmúlni,csak ideiglenesen.Tapasztalatból mondom.Jártam ugy a télen,hogy elkezdett hidegre érzékeny lenni a fogam,húztam én is kb.1,5hónapig orvosságot szedtem,ügyletem,hoyg még hideg vizet se igyak, végül már a melegre is érzékeny volt,meg éjszaka spontán megfájdult.Néha pár napot szünetelt a fájdalom,de utána kisebb-nagyobb mértékben ujból jelentkezett.Előzőleg én is kb.17éve voltam utoljára fogorvosnál,igy nagyon féltem,megértem a félelmet amiről beszélsz,de az hidd el leküzdhető.Fontos,hogy olyan fogorvost találj aki türelmes és empatikus.Mikor eljutottam odáig,hogy elmegyek a fogorvoshoz,volt ez a fogam-amit végül gyökérkezeltek,az egyik fogamból lepattant egy kis darab, meg néhány fogam körül inygyulladás alakult ki,volt fognyak kopásom is.A problémák már érintették az egész fogsoromat alul is felül is, mert nem egymás melletti fogakról volt szó.Az első fogaimon ettem, ami kinszenvedés volt.Azóta rendben vannak a fogaim és igyekezni fogok rendszeresen ellenőrizteni őket.Minél kisebb a baj a fogakkal annál könnyebb őket helyrehozni és kevésbé költséges.Bátoritalag kérdezősködj körbe az ismerőseid között,hogy tudnak-e jó fogorvost ajánlani és amilyen gyorsan lehet kezdd el rendbe tetetni a fogaidat. Ami a fogorvostól való félelmet illeti, az megfog szünni.A kulcs ehhez egy megértő fogorvos.
2017. szept. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!