Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kisbabát tervezünk, ebben az...

Kisbabát tervezünk, ebben az esetben foghúzás vagy kezelés, ki hogyan döntene?

Figyelt kérdés
A bal felső bölcsességfogam egy hónapja lett tömve, most pár napja nagyon elkezdett fájni, tompàn, lúktetve de szinte folyamatosan, főleg éjszaka. Egyre rosszabb. A fogorvosom szabin van, holnap megyek már hozzá. A dilemmám hogy rajta vagyunk a kistesón, és nem tudom be merjem-e vállalni hogy ha gyökérkezeli és nem sikerül megmenteni a fogat és közben terhes leszek röntgen, foghúzás, érzésetelenités stb. Vagy jobban járok ha kihúzatom és tuti nem lesz gond vele. Holnap nyilvàn okosabb leszek mert lehet nem is javasolja a győkérkezelést, de múltkor is kérdezte hogy húzza-e vagy kezelje. Nagyon félek a foghúzastól de attól is hogy később terhesen ugyanitt fogok tartani... Ti mit választanátok?
2017. szept. 14. 20:46
 1/5 anonim ***** válasza:
A bölcsességfog általában hamar tönkremegy, ezért nem igazán "éri meg" javítgatni, egyszerübb - és biztosabb megoldás kiszedetni, ha probléma van vele.
2017. szept. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem biztos, hogy hamar tönkremegy. Kérdező, ma már nem olyan súlyos dolog baba mellett még a röntgen sem, az érzéstelenítést is simán megoldják. Ne aggódj szerintem, nem érdemes csak emiatt kihúzatni, később még jól jöhet az a fog.
2017. szept. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Már túl vagyok rajta. Sajnos több gond is volt vele, kiderült hogy mozog is és jó nagy tasak volt körülötte ami begyulladt, plusz a gyökere miatt is azt mondta a doki hogy ha szeretném megpróbálja gyökérkezelni de több esély van hogy nem sikerül kint hogy igen, igy a kihúzás mellett döntöttünk
2017. szept. 17. 18:51
 4/5 anonim ***** válasza:

2-es a bölcsességfog NEM jön jól, NiINCS funkciója.


Egyébként, kérdező, legkésőbb szoptatáskor ki fog kelleni szedni, mert már így is rossz, akkor meg pláne tönkremegy

2017. szept. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Irtam hogy màr kihúzták. Több baja is volt, és bár a róntgenen kevésbé latszott de 2 gyökere is nagyon görbe volt, nem lehetett volna gyökérkezelni sem.
2017. szept. 18. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!