Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Húzás, vagy egy drága kezelés?

Figyelt kérdés

A helyzetem a következő:

Az egyik alsó 6-os fogamat még 5 éve tömték, hatalmasra sikeredett maga a tömés. Pár hónapja észleltem, hogy érzékenykedik és ma kiderült, hogy a tömés alatt tovább lyukadt és egy nagyon drága kezeléssel, de megmenthető.

Ugyanúgy az alsó fogsorban lévő 2 bölcsességfogam húzásra vár, mivel nincs helyük.

Azon gondolkodom, nem ésszerűbb-e kihúzatni a rossz fogamat és békén hagyni a teljesen egészséges bölcsességfogat mögötte, ami előre felé tolja a 7-es fogamat, így ki is töltené a 6-os helyét.

Mitévő legyek?

Köszönöm a válaszaitokat!



2014. máj. 21. 15:19
 1/8 anonim ***** válasza:
a rossz fogat mindenképp húzasd ki, nem ér annyit, hogy megmaradjon. utána, ha lesz hely az állkapcsodban majd meglátod, hogy a bölcsességfogakkal kell-e kezdeni vmit.
2014. máj. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

És ha mégse rendeződnek át a fogaid (erre elég nagy esély van), akkor még sokkal több pénzért fognak neked csinálni másik fogat a kihúzott helyett.

Ami menthető, azt szerintem menteni kell.

2014. máj. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Oké, konkretizálom...a drága kezelés 100 ezer körül mozog.
2014. máj. 21. 15:50
 4/8 A kérdező kommentje:
...és azt is kifelejtettem, hogyha mégsem mozdulnának a megfelelő helyükre, családi baráton keresztül potom összegért fogszabályzóval a helyére tudnánk terelni őket végső esetben.
2014. máj. 21. 15:53
 5/8 anonim ***** válasza:
Milyen kezeléssel lenne megmenthető?
2014. máj. 22. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Talán úgy megmenthető, hogy beletsznek egy új tömést

és utána koronát a fogra -

2014. máj. 22. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ekkora tömést nem érdemes készíteni, mert anyagából adódóan az évek során zsugorodik, és az történik vele, mint esetemben...tehát megreped, alatta pedig kilyukad újból a fog.

Inlay technikát ajánlott a doki. Kifúrják a régi tömést és a lyukas részt, lenyomatot készítenek róla és porcelánból elkészítik a fog hiányzó részét, amit aztán beleragasztanak.

2014. máj. 22. 10:49
 8/8 anonim ***** válasza:

Biztos jó az az inlay (betét) akkor

Azt fogtechnikus készíti -

2014. máj. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!