Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 8 napja tömték a fogam és még...

8 napja tömték a fogam és még mindig érzékeny. Újra kell tömni?

Figyelt kérdés
8 napja tömte be a doki a fogam ami nem fájt előtte és a lyuk is pici volt. Azóta érzékeny ha ráharapok és feszít is. Ha hideget vagy meleget iszok semmi baja. Nem is fáj csak evés közben rendetlenkedik. Újra kell tömni vagy gyökér kezelni kell? Esetleg elmúlik magától?

2017. okt. 9. 00:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Csiszolnia, igazítania kell a tömésen, mert magas a tömés, és amikor összeharapsz, érzed. Menj vissza. Nekem volt ilyen, egyszer fogmosáskor úgy fájt, hogy majd megőrültem. Előfordulhat ilyen. Leszed belőle egy kicsit, és jó lesz.
2017. okt. 9. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Remélem igazad lesz. Nem szeretném ha gyökérkezelné :/ Még ha újra kéne tömni se zavarna csak csinálja meg mert pont azon az oldalon szoktam enni ahol most érzékeny és már kezd idegesíteni. Mindig piszkálom a nyelvemmel :D köszönöm a válaszod! :)
2017. okt. 9. 07:03
 3/5 anonim ***** válasza:
Menj vissza a fogorvosodhoz.
2017. okt. 9. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha kicsi volt a lyuk akkor nagy valószinüséggel nem kell gyökérkezelni.Mindenesetre jobb lett volna ha először ideiglenes tömést rakott volna be, és ha akkor nem lett volna probléma akkor csinálja meg a fedőtömést.Lehet tényleg csak magas a tömés és nem jól igazodik,azt egy kis csiszolással helyre lehet hozni.
2017. okt. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mindenképpen vissza megyek mert van még 2 fogam amin látott egy kis elváltozást és megcsináltatom vele mielőtt kilyukadnak. Szombatra van időpontom amúgy is de akkor előbb ezt a fogamat megemlítem neki. A másik 2 még ráér.
2017. okt. 9. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!