Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nyitva hagyott gyökér kezelés...

Nyitva hagyott gyökér kezelés meddig fájhat?

Figyelt kérdés

Még tavasszal kiesett a tömés az egyik fogamból és csak most mentem elf ogorvoshoz vele, mert elkezdett fájni nyomásra. Gyógyszeres tömést tett bele az orvos, aztán 2 napig jó volt, de megint fájni kezdett, így vissza mentem. Azt mondta gyökérkezelni kell. Egy nagyon pici lyukat csinált a tömésen és azon keresztül kiszedte az ideget. (jó büdi volt) Azt mondta el van halva a fog és hogy be van gyulladva valami hártya ezért most 4 napig nyitva marad a fog, hogy lemenjen a gyulladás és utána tesz bele gyökértömést. Kezd kimenni belőle az érzéstelenítés és már most nagyon fáj cataflamot vettem be rá. Ez normális, hogy ennyire fáj, vagy csak a gyulladás miatt van és holnapra már jobb lesz? Meddig fog még fájni? Gyulladásgátlót se fájdalomcsillapítót nem írt fel a doki.

Köszi a válaszokat.



2017. okt. 19. 14:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Gyökérkezelés után nekem is fájt aznap, ez természetes, hiszen jól megbolygatták a fogad. Szívogasd a fogad, hogy távozzon belőle a genny és vigyázz étel ne menjen bele, nehogy eltömődjön a lyuk, csak a másik oldalon egyél.
2017. okt. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen annyit mondott, hogy vigyázzak ne menjen bele semmi. Nem gennyes szerencsére nem volt sokáig begyulladva. 1 hete csinálták és 5 napja fáj. Remélem hamar elmúlik és nem lesz vele több baj, mert már egy hónapja nem ettem egy jóízűt... Mindig rettegek, hogy belenyilall a fájdalom.
2017. okt. 19. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!