Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fáj a jobb felső 5-ös fogam....

Fáj a jobb felső 5-ös fogam. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Már közel 2 hónapja keresem a választ erre a kérdésre. Eddig 4 fogorvos látta a fogamat, ebből egy szájsebész (aki egyenként kivette a bölcsességfogaimat, hátha attól fáj a fogam, hogy nyomják össze a fogsort), egy konzerváló fogászattal foglalkozó doktornő, aki szerint semmi baja nincs a fogamnak, nem szuvas, nem törött, ép és egészséges, illetve 2 fogszabályzó szakorvos, akik szintén nem tudták megmondani mitől lehet a fogfájás.

A fog nem állandóan fáj, csak ha ráharapok, vagy rágok vele, de akkor hirtelen éles fájdalom jelentkezik. Hidegre, melegre, kocogtatásra, mozgatásra nem fáj. Pont ez az érdekes benne. Volt valakinek már ilyen? Tapasztalatok?


2017. okt. 19. 22:31
 1/7 anonim ***** válasza:
röntgen nem volt? ha gyökérnél lehet a gond, gyökértömés kell
2017. okt. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Volt röntgen és CT is emiatt a fog miatt, illetve a bölcsességfogak miatt is. Minden rendben van. Ezért nem tudnak semmit mondani a dokik. Érdekelne, hogy van e még valakinek ilyen problémája, és ha igen, akkor tud e valami irányt adni.
2017. okt. 19. 22:45
 3/7 anonim ***** válasza:
lehet, hogy a fogszab. elmozdította és azért?
2017. okt. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az lehet probléma, hogy ahogy húzza a fogakat és "mozognak", úgy harapásra fáj az a fog? Hm...

Erre nem gondoltam. Akkor ez elmúlik majd?

2017. okt. 19. 22:53
 5/7 anonim ***** válasza:

hát bízzunk benne, hogy elmúlik, talán megerőltetted

Pihentesd egy kicsit - másik oldalon rágj

2017. okt. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 6-ost húztak, és mellette 2 hónapig egyfajta lüktető, de igen enyhe fajdalma volt a 7-esnek (mellette). A fogorvosom szerint a húzás miatt. Elmúlt... Röntgen sem mutatott semmi problémát.
2017. okt. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sőt, amikor ez az említett 6-os fájt, S kihúzták, akkor utána a bölcsesség fog (tehát kettővel arrébb lévő fog) rá egy hónapra kb 10 napig fájt ráharapásra... Azzal sem volt semmi baj. Most jutott eszembe...
2017. okt. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:

Pár hónapja nőtt ki a jobb felső nyolcas fogam és már lyukas. Mit lehetne tenni?

Kihúzatni nem akarom, mert akkor a màsik oldalról is ki kellene. De ez így nem maradhat, szerintem nem bírja sokáig.

A jobb felső fogamat huztak es arcüregnyílásom lett. A doki nem varrta össze. A kérdésem hogy ez magatol összeforr vagy feltétlen szajsebeszhez kell mennem?

Segitsetek kerlek nagyon fajdalmas es kuzdelmes foghuzas volt nem birnam ki megegszer ha vissza kene mennem. Gyogyult mar be magatol valaminek arcureggullasal nélkül? Köszönöm

Két éve gyökérkezelve lett a jobb felső 2-es fogam, most azonban 3 napja minden előjel nélkül feszít, lüktet. Mitől fájhat a gyökérkezelt fog?

Mitől fájhat a gyökérkezelt fog? Három napja folyamatosan feszít ha hozzá érek nyomó érzést érzek, hidegre , melegre nem reagál azonban ráharapásra rögtön nyomó-feszítő érzés. Két éve lett gyökérkezelve, semmi baj nem volt eddig, és most minden előjel nélkül ezt...

Begyulladhatott a felső jobb fogam?

Tegnap tették fel alóra

A fogszabályzómon mozog a felső jobb gyűrű, ez normális?

Szóval úgy vettem észre hogy fogat mostam és éppen kipiszkáltam a jobb felső gyűrűből egy ételdarabot és éreztem hogy mozog.... Nem nagyon de azért kicsit aggódok.... Normális hogy mozog? El kellene mennem fogorvoshoz? (Jövő héten megyek kontrollra) Étkezés közben...

Mi lesz vele? Jobb felső 7-es

4-es koronát raktak fel péntek du.Ebből 1 fogam gyökérkezelt,1 hiányos és kettő tömött.A hiány mögötti töméses a csiszolás előtt pár nappal (a doki lekaparta a régi pótlást-ínybe belenőttet) fogselymezés közben megfájdult.Két doki sem látott semmit,és a röntgen sem...




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!