Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért van kellemetlen szájszagom?

Miért van kellemetlen szájszagom?

Figyelt kérdés

Reggelente mindig kellemetlen szájszaggal ébredem. Nem kérdeztem meg még senki erről, ez mennyire normális? Alaposan mosok fogat, szájvizet és fogselymet is használok. A fogaim rendbe vannak, a kevés fogkövemet is kezeltettem.. Más is rossz szájszaggal kel?


A másik pedig akkor jön elő mikor 2-3 óráig nem eszek, utána pedig gyümölcsöt vagy cukrot eszek. Akkor azonnal érzem hogy rettentő büdös a lehelletem. Lehet előtte is az csak nem érzem. Ez reflux lehet? Ha igen mi a teendő? 18/f



2017. okt. 22. 03:31
 1/5 TR75 ***** válasza:
Lehet reflux is, lehet például mandulaprobléma (akár mandulakő) is.
2017. okt. 22. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vagy nem zár a gyomorszáj rendesen.
2017. okt. 22. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Fogkő vagy mandulakő?

Nem érzel néha a semmiből olyat, mintha egy rizsszem csak úgy a semmiből legurulna a torkodon?

Nyelvedet is megmosod?

Van rossz fogad?


Reggel pedig mindenkinek büdös a szája, ez ilyen.

2017. okt. 24. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De, érzek néha rizsszemet ami mintha lecsúszna/le tudnám nyelni. Ez mandulakő? Fogkövem most tuti nincs. Nyelvet hogyan kell mosni?
2017. okt. 25. 13:52
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, az apróbb mandulaköveket sokszor észre sem vesszük, mert nagyobb nyelésnél lecsúszhatnak a torkodon. Ha bírod, akkor az ujjad hegyével megpróbálhatod végigsimítani a manduláidat, hátha érzel bennük valahol egy kis követ. Ameddig kicsik, addig sokszor kis piszkálással kijönnek.

Ha nem vagy ebben annyira magabiztos, esetleg érzel követ de nem jön ki, akkor mindenképpen keress fel egy orvost. Ritka, hogy műteni kelljen.


A nyelvedet söprő mozdulatokkal simogasd végig fogkefével. Én elektromos fogkefével csak átmegyek rajta fogmosás közben, nekem az is tökéletes. Van egyébként speckó nyelvtisztító is, nézz utána ha érdekel.

Még a szájvíz is segít fogmosás után, hogy a nehezebben hozzáférhető részeket is megtísztíthasd.

2017. okt. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!