Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi lehet ott és hogyan tünteth...

Mi lehet ott és hogyan tüntethetem el?

Figyelt kérdés

Felső-hátsó rágófogam lyukas. Szokott is fájdogálni , de a fogorvos tól való félelmem miatt inkabb bedobok egy gyógyszert, majd el is múlik. Félévente ez előjön. Most is így volt. Megfájdult-gyógyszer. A fájdalom elmúlt a fogamba, ellenben a fogam felett, (szinte az arccsontomon belülről) odanőtt egy szilvamag nagyságú kő kemény dudor, amihez ha hozzáérek, belüktet a fél fejem. Mi az? Nagyon kérlek titeket ne írjátok le , hogy:

-a gyulladt fog rámehet az egészségedre

-a fogorvos nem bánt csak segít

Ezeket és a hasonló dolgokat mind mind tudom, csak rettegek a fogorvostól. Engem az érdekel , hogy mi az. És hogy el tudom-e én onnan tüntetni, vagy ahoz már tényleg orvos kell? Már a mosolygás is fáj, de ami fura, hogy a fogam nem fáj.



2017. nov. 6. 07:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen, most már valóban fogorvos kell mielőbb, a kemény dudor jele, hogy arra megy a gyulladás. Kapsz gyógyszert és 1-2 hét múlva kikezelik a fogad, valószínű gyökérkezelés lesz, feltéve ha még nem kell kihúzni.
2017. nov. 6. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%

Mi az ? KONKRÉTAN gennyzacskó.

Antibiotikum nélkul vérmérgezést kaphatsz, es akar halálos is lehet .

Hogy megvalaszoljam a kerdesed

2017. nov. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Boztos hogy húzni kell. De ez nem egy "zacskó" ez egy kőkemény dudor. Olvastam azt hogy ciszta, vagy tályog is lehet.
2017. nov. 6. 08:03
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nálam jobban senki sem fél a fogorvostól. Úgyhogy menj el!
2017. nov. 6. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ez az ötlet komoly hogy te távolítanád el??Persze hogy ezt javaslom,végezd el a fogorvosit,nyiss fogorvosi rendelőt,állj a tükör elé....ééés jó munkát...Embeeeer
2017. nov. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mondjuk nem úgy lóg mint egy tescos zacskó , hanem egy dudor , ahogy te is irod
2017. nov. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Minél tovább húzod, annál rosszabb lesz, de szerintem ezt te is tudod. Inkább a dokinál fájjon (aminek egyébként kicsi az esélye, mert kapsz érzéstelenítőt, akár többet is, ha kell), mint egyre nagyobb baj legyen. Tapasztalatból mondom, menj el.
2017. nov. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Emberek! Nem úgy akarom eltávolítanu, hogy "kivágom". Hanem homeopátiás gyógyszerekkel. Szegfűszegolajjal stb. Le szeretném húzni ezt a gyulladást és utána szeretném a fogamat kihúzatni, mert ha így begyulladva megyek el fogorvoshoz akkor tuti, hogy szétbarmolja a számat. (Tapasztalat,ezért félek). Nem tudtam hogy mi az ott, és ez lett volna a kérdésem.2 napja ecsetelem és már lejjebb is ment a duzzanat. Csak érdekelt volna, hogy mi van ott. És a kérdésemben is írtam, hogy kérlek benneteket ne azt írjátok hogy "menj el/rosszabb lesz" mert ezeket magamtól is tudom. Csak gondoltam, hátha volt már valaki hasonló cipellőben és tudja, hogy mi az ott és neki hogyan tűnt el onnan. Köszönöm az eddigi válaszokat!
2017. nov. 7. 09:51
 9/12 anonim ***** válasza:

Látatlanban nem tudjuk neked megmondani, hogy mi van ott! De ha látnánk akkor sem tudnánk pontosan, mivel nem vagyunk fogorvosok.


Ha meg be van gyulladva akkor arra a fogorvos ír valami gyógyszert és utána hív vissza, hogy kihúzza.

2017. nov. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kérdező,te nagggyon okos!Honnan tudjuk hogy mi az?Ez nem a "fogorvos válaszol"oldal!!De ha az is lenne,látatlanul az orvos sem tudja.Azt sem tudjuk hogy hogyan tudod eltüntetni a nemtudjukhogymit!!!!Már írtam hogy menj orvoshoz.Ha ez nem segítség,akkor szánnivaló vagy.
2017. nov. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!