Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogíny gyulladásra, fogkrém,...

Fogíny gyulladásra, fogkrém, öblögető, szájvíz? Kinek mi jött be? Melyik mârka? Csepegtető esetleg?

Figyelt kérdés
Van akinek sűrűn be van gyulladva?Mitől van vajon?Ki mit hasznàl?Mikortol szàmìt soknak,ha fàj?

#fogápolás #fogíny #gyulladâs #fogínygyulladàs
2017. nov. 17. 21:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Aperisan gél helyileg, corsodyl szájvíz öblögetésre, de igazából egy orvosi fogtisztítás után van értelme megelőzésre használni. Ha régóta gyulladt az ínyed, el kéne menni fogorvoshoz.
2017. nov. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A gyulladást okozhatja például fogkő, amit mindenképpen le kellene szedetni fogorvossal/dentálhigiénikussal. A termékek közül nagyon jó a Curasept szájöblögetője (nem színezi a fogakat), abból is a legerősebb (220-as), ha nagyon be van gyulladva az ínyed. Azonban első körben én is egy jó fogorvos felkeresését javasolnám. Jobbulást! :)
2017. nov. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom hány éves vagy, de a hosszantartó fogínygyulladást nem érdemes drága cuccokkal kezelni, hanem fogorvoshoz kell menni.Nekem szép egészséges fogaim voltak, nem vettem komolyan hogy be van gyulladva az ínyem, gondoltam,"majd elmúlik" Nem múlt el, bármivel ecseteltem-öblögettem. A végeredmény az lett, hogy az egészséges fogaimról visszahúzódott a beteg íny (akkor látszott mennyi fogkövem volt alatta!). Sajnos úgy kilazultak hogy ki kellett húzni 5 fogamat, elölről!Mindez 2 év alatt lezajlott...:( Nagyon megviselt, lelkileg és anyagilag is, a pótlásuk. Bocs hogy ilyen hosszan írtam, de szeretném ha Te nem járnál így! Mindenjót :)
2017. nov. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kb 1-2 havonta gyullad be valamikor ritkàbban.Mondjuk el is mulik utàna.Az a legfőbb baj,hogy sok a savam,hàtul ezèrt lukadnak ki.38 vagyok sajna hàtul 4 fogam hiànyzik .
2017. nov. 18. 13:48
 5/5 anonim ***** válasza:
Akut (tehát nem krónikus) ínygyulladás nekem napi 3x alapos fogmosástól és ezek után kb ötperces Listerine TC intenzív öblögetéstől napok alatt elmúlt (jól el is zsibbasztotta a számat :)). Pedig elég rendesen fájt, meg is dagadt kicsit meg vérzett is. Nem fogkő okozta, hanem franc se tudja, mi (rendszeresen járok fogkőleszedésre, szóval nagyon durva nem szokott lenni). Pont akkor mentem fogorvoshoz egy másik problémával, meg is röntgeneztük és csak felszíni volt a gyulladás. Na, szóval szerintem egy ilyet a sima szájvíz elmulaszt. Viszont az olyan, ahol mélyebben is van probléma, nemigen szűnik meg ettől.
2017. nov. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!