Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után mitől függ,...

Foghúzás után mitől függ, hogy varrnak- e vagy sem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azért kérdezném, mert nekem már mindkét módszerhez volt "szerencsém", és amíg a nyitva hagyott sebekkel sokat kínlódtam, addig varrattal zárás esetén semmi szenvedés,és gyors gyógyulás volt.

Nem tudom mitől függ a dolog, és esetleg én dönthetek-e ebben... mert a legtöbb doki, "nem kell az!"-mondattal lezárja a témát!



2017. nov. 21. 09:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Varrni akkor szoktak ha vágnak.

Egy sima húzás után nem varrják össze az ínyt. Vigyázni kell rá és nem lesz vele gond.

2017. nov. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, értem én, be kell tartani az utasításokat és nincs gond.

De már 2x jártam úgy itt tahófalván a fogorvosnál, hogy gyökér "kirángatás" után szájsebészeten kötöttem ki, ahol a Dr. közölte, hogy ehhez egy mezei rendelőben nem lett volna szabad hozzányúlni, majd kitakarította, varrta és ok.

Másik esetben, pesten melóztam, ott durrant be egy rossz fogam... beugrottam egy fogászati klinikára, ott a doki eleve azzal kezdte, hogy vágott, majd kisebészkedte a fogat, sebet összevarta. Tiszta munka, semmi utószenvedés.


Nem tudom, de én úgy tapasztaltam, hogy vidéken sok dokit nem érdekel az egész, csak kirángatja törve-zúzva, oszt jónapot.

Ha nincs jelentősége, hogy magátol nő-e be a fog helye, akkor nem értem miért nem lehet a klinikákon tapasztalt, kíméletesebb módszerekkel dolgozva, nem széttépni az ember száját. Mert maga a beavatkozás, a mai érzéstelenítőkkel semmi, de utána kínszenvedés mire begyógyul egy repedt, meggyötört íny, fogágy.

2017. nov. 21. 12:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Biztos van olyan amikor vágni kell hogy rendesen hozzá lehessen férni.

Viszont itt látszik hogy sztk-s fogorvoshoz ezért nem szabad elmenni..Én inkább fizetek de normális legyen az orvos és jól végezze a munkáját.

2017. nov. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem akkor varrták, amikor nem akart elállni a vérzés.
2017. nov. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Akkor szoktak, amikor valaki cukorbeteg, vérzékenységgel járó betegsége van, véralvadás-gátlót szed, sugárkezelése volt a fej régiójában, sok fogat távolítanak el, nem csak sima foghúzás volt hanem fel kellett tárni a környéket. Most hirtelen ennyi jutott eszembe.


De lényeg a lényeg hogy egy sima foghúzásnál egy olyan embernél akinek az állapota nem ad arra okot hogy a sebgyógyulás nehézkesen menne neki, nem kell varrni.

2017. nov. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!