Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Állandóan begyullad az ínyem?

Állandóan begyullad az ínyem?

Figyelt kérdés
Nagyon fáj az ínyem már majdnem 2 hónapja. Voltam vele fogorvosnál, ott leszedték a fogkövem meg políroztak, meg persze kaptam egy röntgent a fogaimról :D Szerencsére nem találtak komolyabb gondot, írtak fel gyógyszert a gyulladásra, amitől el is múlt. Ez után elkezdtem fogselymet használni és reggeli meg vacsora után ks mosok fogat, de megint begyulladnak, holott érzem a nyelvemmel, hogy tiszták a fogaim... Nem értem mi bajom van, nektek mi segített?

2017. nov. 30. 20:29
 1/5 anonim ***** válasza:
59%
Milyen fogkrémet használsz? Nálam a Parodontax vált be.
2017. nov. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csak a paradontax...ha begyullad azt használom, szépen rendbe teszi...mivel az ízét annyira nem bírom, így csak akkor használom, ha gyulladt az ínyem máskor nem..erre kb 3 havonta van szükségem, de pár nap alatt helyre hozza
2017. nov. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A fogselymezés nagyon jó, de csak jó technikával. Ha rácsapod az ínyre és még le is nyomod, akkor ettől is begyulladhat vagy megsérülhet. A fogselymet csak addig kell lefelé nyomni, amíg átér a két fog érintkezési pontján. Utána rá kell simítani először az egyik fogra és felhúzni, majd ugyanígy a másikra.

A fogmosásnak pedig így kell kinéznie: https://www.youtube.com/watch?v=fe4qy8BKCLw&t=71s

Ha oldalirányban sikálsz, az egyrészt nem elég hatékony mivel a fognyak kimarad (ebből gyakran lesz fogkő), illetve ezzel is sértheted az ínyt (főleg a fogak közötti részt, amit végigszánt a fogkefe). Fogkefének pedig ilyen esetben a legjobb egy puha sörtéjű.

2017. nov. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy egy vércukor ellenőrzésre el kellene menned...

(Lehet ez van a fogíny gyulladásának a hátterében. Nem vagy mostanában szomjasabb, mint korábban?)

2017. dec. 1. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a Meridol fogkrémet és puha fogkefét használj, vegyél Gengigel gélt és ezzel kend be az ínyed napjában többször, nagyon jó az ínygyulladásra.
2017. dec. 1. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!